Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2024 m. įgyvendina projektą „Generolas P. Plechavičius Čiutelių palivarke“. Šį projektą iš dalies finansuoja Radviliškio rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Projekto idėja kilo ūkininkui E. Miseliui, kuris susikvietė bibliotekos,
vietos bendruomenės atstovus savo idėjos pristatymui. E. Miselio ūkis, šiuo metu yra ten, kur
stovėjo generolo P. Plechavičiaus dvaras (šioje vietoje generolas ūkininkavo 10 metų).

Šių metų balandžio pabaigoje į generolo buvusio ūkio vietą atvyko žinomi Lietuvos medžio drožėjai, kurie vasarą savo kūriniais ketina įprasminti šią vietovę. Ūkininkas ir Tyrulių bendruomenės pirmininkė A. Kurtkuvienė papasakojo apie generolą, jo charakterį, veiklą, šeimą ir puoselėtą ūkį.

Šis istorinis projektas – tai Tyrulių bendruomenės, ūkininko E. Miselio, Tyrulių seniūnijos ir vietos gyventojų bendras kūrinys.

Tikimės, kad įgyvendinus projektą, ši vietovė bus įtraukta į Radviliškio ir
apskrities turizmo žemėlapius – tai užtikrins tvarumą ir ilgaamžiškumą.