„Vasaros rytmetėliai su knyga“ Pakalniškių bibliotekoje

2017-09-15

Pakalniškių kaimo bibliotekoje, kaip ir praeitais metais, taip ir šiemet, vaikų vasaros atostogos buvo labai aktyvios. Kiekvieną šeštadienį į biblioteką, kur vyko garsiniai knygų skaitymai – „Vasaros rytmetėliai su knyga“, rinkosi jaunieji skaitytojai. Bibliotekoje vaikai skaitydavo lietuvių autorių eilėraščius apie vasarą, atostogas, tėvynę, saulę ir jūrą, bendru susitarimu pasirinkdavo, kokias kitas knygas skaityti. Kadangi bibliotekoje vasaros dienas leisdavo įvairaus amžiaus vaikai, tai ir knygelės buvo skaitomos nesudėtingo turinio, su spalvingomis iliustracijomis. Per šią vasarą bibliotekoje užsiėmimų metu vaikai perskaitė net 5 knygas: Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“, Linos Mumgaudytės „Pono Čao diena“, Salomėjos Pečiulytės „Noriu šuniuko“, Tony Ross „Mažoji princesė. Nenoriu plautis rankų“ ir Sigutės Ach „Ambrozijos pradeda pirmas“.

Pirmokėlių palydos Raudondvario bibliotekoje

2017-09-04

Raudondvario bibliotekoje buvo surengta tradicinė šventė būsimiems pirmokams ,,Tuoj varpeliai suskambės“. Į šventiškai pasipuošusią biblioteką rugpjūčio 30 dieną rinkosi būsimi mokinukai su savo tėveliais, seneliais ir kiemo draugais. Šventė prasidėjo aidint šventiniam maršui ir į biblioteką įvedant pirmokėlius.

daugiau

Tradicinė sporto šventė Beinoravoje sukvietė šimtus žmonių

2017-08-24

Rugpjūčio 19 d. Beinoravoje vyko jau tradicija tapęs renginys – „Beinoravos sporto šventė 2017. Dienos svajonės pildosi“. Šventėje, kurią organizavo kraštietė, Lietuvos ultramaratonininkė, tarptautinės futbolo federacijos teisėja Vaiva Kurpytė-Skipitienė, dalyvavo Beinoravos kaimo bendruomenės nariai, bibliotekos ir kultūros namų darbuotojai, daugiau nei 200 kaimo gyventojų ir svečių. Tai vienas didžiausių renginių Beinoravos krašto istorijoje.

Tautodailininko A. Filipavičiaus darbų paroda bibliotekoje

2017-08-09

Pavartyčių kaimo bibliotekoje liepos 13 d. – rugpjūčio 4 d. buvo eksponuojama medžio drožėjo bei keramikos darbų puoselėtojo Aleksandro Filipavičiaus (Šiaulėnai) kūrybos darbų paroda. Tai jau 7-oji autoriaus paroda, kurią tautodailininkas pristato vis kitoje Radviliškio rajono bibliotekoje. Šį kartą Pavartyčių bibliotekoje A. Filipavičius ne tik atidarė savo kūrybos parodą, bet ir kartu vedė edukacinį užsiėmimą kaimo bendruomenei.

Žygis Beinoravoje, sporto metams paminėti

2017-08-01

Liepos 29 – 30 dienomis per 30 jaunųjų bibliotekos lankytojų dalyvavo turistiniame žygyje prie upės, skirtame Sporto metams. Žygį  jau antrus metus iš eilės organizavo nuolatinė Beinoravos bibliotekos,  kaimo vaikų ir jaunimo rėmėja, kraštietė, Lietuvos ultramaratonininkė, tarptautinės futbolo federacijos teisėja Vaiva Kurpytė – Skipitienė. Jau trečius metus remianti Beinoravos biblioteką ir globojanti kaimo vaikus, suorganizuodama jiems daug gražių ir įspūdingų renginių. Numatytu laiku visi žygio dalyviai, tarp kurių buvo ir 7 suaugusieji, rinkosi prie bibliotekos. Čia jie buvo supažindinti su žygio taisyklėmis, pasiskirstyta užduotimis, išsidalinti gėrimai ir užkandžiai, kuriais vėliau žygeiviai atsigaivino ir pasistiprino pakeliui sustojus pailsėti.  37 –tynių žmonių grupė ėjo miško ir lauko keliukais link Šuojos upės, esančios už 15 – kos  kilometrų nuo Beinoravos. Žygiui vadovavo neseniai karinę tarnybą baigęs smilgietis Šarūnas Kasperavičius. Jaunimas klausė jo nurodymų, elgėsi drausmingai, vyresni padėdavo mažesniems nešti daiktus. Maždaug po 2 – jų su puse valandos buvo pasiektas galutinis tikslas – už Pašuojo kaimo esantis pušynėlis.  Pušyno apsuptoje poilsiavietėje ir buvo apsistota. Žygio dalyviams atsigaivinus čia pat tekančios Šuojos vandeniu,  jaunuolių laukė teritorijos įvertinimas, pasiskirstymas užduotimis, poilsio, aktyvios veiklos bei maisto ruošimo zonų įkūrimas. Vėliau šauniųjų žygeivių laukė aktyvūs žaidimai, orientaciniai išbandymai miške, užsiėmimai vandenyje, taktiniai greitumo, miklumo, gudrumo, draugiškumo ir vieningumo išbandymai ne tik dieną, bet ir naktį. Gerokai po vidurnakčio visi susėdo prie laužo, kur klausėsi įvairių istorijų ir anekdotų. Žygio programa tęsėsi ir kitą dieną. Vos prašvitus jaunimas ėjo maudytis, ruošė pusryčius, pramogavo. Gerokai po pietų, sutvarkius teritorija, vaikai saugiai buvo išvežioti po namus. Prižiūrėti jaunuosius žygio dalyvius ir saugiai parvežti namo padėjo suaugusieji savanoriai: ką tik karinę tarnybą baigę jaunuoliai Šarūnas Kasperavičius ir Mantas Kriščiūnas, beinoraviškis Dovydas Milkus, Beinoravos seniūnaitė Rūta Jelinskienė, sidabraviškis Žygimantas Blužas, kraštietės Indrė ir Živilė Kurpytės.

Dekupažo darbų paroda Pakalniškiuose

2017-06-22

Dekupažo darbų paroda Pakalniškiuose

Pakalniškių kaimo bibliotekoje birželio mėnesį eksponuojama asociacijos Pavartyčių bendruomenės moterų dekupažo darbų paroda.