Į Pradžią Naujienos Rūtos Staliliūnaitės atminimui

Rūtos Staliliūnaitės atminimui

2015-12-08

2016-ųjų gegužės 9-ąją – lygiai 5 metai, kai mus paliko talentinga aktorė Rūta Staliliūnaitė. Artėjant šiai sukakčiai, aktorės bičiulis, kolega, kartu rengęs ne vieną projektą, režisierius Sigutis Jačėnas, apsisprendė išleisti archyvinių įrašų rinkinį „Dedikacijos“.

Jį sudaro dvi kompaktinės plokštelės iš kolekcijos „Lietuvių aktorių balsai“. Pirmojoje skamba literatūrinė-muzikinė kompozicija „Valanda kai esi...“ Joje aktorė skaito Onės Baliukonytės, Gražinos Cieškaitės, Aldonos Puišytės ir Dalios Saukaitytės lyriką – 1977 metais buvusią jaunųjų poečių kūrybą. Antrojoje Rūta Staliliūnaitė pristato pirmąją savo prisimenamą vaikystės knygą – Džonio Griuelo „Skudurinės Onutės pasakėlės“.
Radviliškio rajono savivaldybė, tarybai nusprendus, parėmė režisieriaus Sigučio Jačėno siekį kompaktinių plokštelių rinkiniu įamžinti Radviliškio kraštui svarbios aktorės atminimą ir finansiškai prisidėjo prie šio projekto.
Įvairiose Lietuvos bei rajono kultūros įstaigose numatomi ir kūrybiniai susitikimai „Valanda kai esi...“, skirti šviesiam aktorės Rūtos Staliliūnaitės (1938–2011) atminimui. Lapkričio mėnesį įvyko rinkinio „Dedikacijos“ pristatymas Grinkiškio Jono Poderio gimnazijoje, o kitų metų gegužę Radviliškio viešojoje bibliotekoje ketinama surengti susitikimą su Sigučiu Jačėnu bei grupe aktorių, gerai pažinojusių Rūtą Staliliūnaitę: jie dalysis prisiminimais, skaitys jos mėgtų autorių ištraukas, bendraus su skaitytojais.

Viešosios bibliotekos inform.

Vaizdinė informacija iš VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ / www.sukasiplanetos.net