Į Pradžią Naujienos Europos kalbų diena bibliotekoje

Europos kalbų diena bibliotekoje

2017-09-27

Rugsėjo 26-oji Europos kalbų diena. Europos valstybių kultūros įstaigos, taip pat ir Lietuvos, savaip įprasmina šią dieną: vieni renginiais, kiti ekskursijomis po įvairias šalis. Radviliškio viešoji biblioteka, prisidėdama prie Europos kalbų dienos minėjimo renginių, taip pat organizavo šventę, skirtą Europos kalboms.

Po trumpo supažindinimo su šia diena, jos atsiradimo istorija susirinkusiems buvo rodoma Radviliškio Lizdeikos gimnazijos bendruomenės sukurta laida – „Klausimėlis“. Pasisėmę geros nuotaikos renginio dalyviai suskubo ruoštis viktorinai. Joje dalyvavo keturios komandos – Knygos mylėtojų senjorų klubas „Beržė“, Radviliškio rajono literatų klubas „Jonvabalis“, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos klubas „Tolerancija“ ir Viešosios bibliotekos savanoriai. Šį žaidimą vedė ir organizavo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos geografijos vyr. mokytoja Jūratė Kanišauskienė. Nuo teisingų atsakymų ieškojimo, aštrių diskusijų ir svarstymų ūžė visa bibliotekos konferencijų salė.

Pertraukos metu, kuomet viktorinos komisijos nariai, t.y. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Nijolė Pakštienė, tos pačios bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Alma Balčiauskienė ir renginių organizatorė Dovilė Jankutė, skaičiavo teisingus atsakymus, žaidimo dalyviai užrašė pasisveikinimo žodžius, kurie yra vartojami Europoje gyvenančių tautų.

Tą vakarą nebuvo pralaimėjusiųjų. Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė įteikdama visiems dovanas, sveikino visus su gražia švente, dėkojo aktyviai dalyvavusiems viktorinoje ir prisipažino, jog renginio metu daug naujo sužinojo apie Europos šalių kalbas taip pat pasidžiaugė daugiausia taškų surinkusia viktorinos dalyvių grupe – Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos klubu „Tolerancija“.

Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Europos kalbų viktoriną vedė ir organizavo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos geografijos vyr. mokytoja Jūratė Kanišauskienė

2. Viena iš viktorinos dalyvių grupių – Radviliškio rajono literatų klubas „Jonvabalis“, kartu su Viešosios bibliotekos direktore Violeta Šukaitiene (dešinėje)

3. Renginio akimirka