Į Pradžią Naujienos Nauji bičiuliai bibliotekoje

Nauji bičiuliai bibliotekoje

2017-10-31

Plutonas rašė: „Kad įgytume draugų ir bičiulių palankumą kasdieniniuose santykiuose su jais, reikia vertinti mums rodomas jų paslaugas labiau, negu tai daro jie patys; priešingai, mūsų paslaugas draugams reikia laikyti mažesnėmis, negu apie tai mano mūsų draugai ir bičiuliai.

Spalio 26 dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuo pat ankstyvo ryto laukė bičiulių iš Latvijos, Ciesio centrinės bibliotekos. Į svečius atvyko Ciesio centrinės bibliotekos direktorė Natalija Krama, direktorės pavaduotoja bei projektų vadovė. Viešnios susipažino su Viešosios bibliotekos vykdoma veikla, rengiamais projektais, bendradarbiavimo lūkesčiais. Pagrindinis šio susitikimo tikslas – užtvirtinti dviejų bibliotekų bičiulystę sutartimi. Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė ir Ciesio Centrinės bibliotekos direktorė Natalija Krama pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta dalintis ir skleisti gerąją patirtį, dalyvauti bendruose projektuose. Po sutarties pasirašymo naujieji Viešosios bibliotekos bičiuliai buvo pakviesti susipažinti su bibliotekos skyrių veikla, vyko aplankyti Aukštelkų ir Šniūraičių bibliotekos filialus.

Dvi skirtingų šalių bibliotekas bendriems tikslams sujungė ne tik bendradarbiavimo sutartis – pastebėta, kad Radviliškis ir Ciesis turi daug kitų bendrumų: panašus miesto gyventojų skaičius, panaši bibliotekų finansavimo tvarka ir abiejose bibliotekose dirba tokie patys malonūs ir draugiški žmonės.

Svečiai iš Ciesio apsilankė ne tik biblioteką ir jos filialus, bet ir Radviliškio rajono savivaldybę, kur jų laukė Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis. Mero pavaduotojas svečius supažindino su Radviliškio rajonu, papasakojo apie savivaldybės struktūrą, pasidžiaugė miesto ir rajono laimėjimais, darbščiais žmonėmis bei pakvietė viešnias kitais metais atvykti į Europos Žmonių festivalį, kuris vyks Radviliškyje.

Svečiai iš Latvijos turėjo galimybę artimiau susipažinti ir su Radviliškio miestu: aplankė Tremtinių vagoną, Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčią, nuvyko prie Latvių centro, lipo serpentinu. Pasivaikščioję po Radviliškio miestą ir pamatę dalelę rajono, apylinkių svečiai žavėjosi Radviliškio krašto grožiu.

Išvykdama Ciesio centrinės bibliotekos direktorė N. Krama nuoširdžiai padėkojo už gražų priėmimą, Viešosios bibliotekos darbuotojų svetingumą ir pakvietė kitais metais Viešosios bibliotekos atstovus atvykti į Ciesio centrinę biblioteką.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Bendradarbiavimo sutarčių pasirašymo akimirka.

2. Ekskursija po Viešosios bibliotekos skyrius.

3. Susitikimas su Radviliškio rajono savivaldybės vicemeru Kazimieru Auguliu (kairėje).

4. Svečius labai sužavėjo Viešosios bibliotekos konferencijų salė.