Į Pradžią Naujienos Reformacija – kas tai yra?

Reformacija – kas tai yra?

2017-12-07

2017-ieji – Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu buvo paskelbti Reformacijos metais. Ta proga gruodžio 5 d. knygos mylėtojų klubo „Beržė“ nariai susirinko į renginį, skirtą Reformacijos 500 metų jubiliejui paminėti. Tai buvo prisilietimas prie Reformacijos ištakų, žvilgsnis į praeitį. Medžiagą apie Reformaciją parengė klubo „Beržė“ narys Alfredas Krikštanas. Pranešėjas išsamiai pristatė reformacijos sąvoką, pasakojo apie religinį sąjūdį XV–XVII a. Europoje, siekusį reformuoti Romos katalikybės doktriną, kultą, bažnyčią.

Susirinkusius labai sudomino pasakojimai apie įvairialypę Martyno Liuterio asmenybę. Reformacijos pradžia tapatinama su 1517 spalio 31 d. M. Liuterio 95 tezių prikalimu prie Vitenbergo pilies bažnyčios durų (daugelyje šalių evangelinės bažnyčios šią dieną laiko švente).

Tądien knygų bičiuliai sužinojo daug naudingos ir įdomios informacijos, susipažino su knygų, publikacijų paroda „Reformacijai – 500 (1517–2017)“, kurią parengė bibliotekininkė Alma Balčiauskienė.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Knygos mylėtojų klubo „Beržė“ narys Alfredas Krikštanas parengė pranešimą apie Reformaciją.

dėdė