Į Pradžią Naujienos TARPTAUTINIS PASAKŲ SEKIMO ČEMPIONATAS „VIENĄ KARTĄ GYVENO...“

TARPTAUTINIS PASAKŲ SEKIMO ČEMPIONATAS „VIENĄ KARTĄ GYVENO...“

2018-04-06

pasaku

2018 m. birželio 1 dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks

TARPTAUTINIS PASAKŲ SEKIMO ČEMPIONATAS

„VIENĄ KARTĄ GYVENO...“

Anksčiau nuo pat lopšio per visą vaikystę mažąjį žmogų lydėjo tautosaka. Viena iš jos dalių – tai pasakojamoji tautosaka. Šios kūrybos reikšmė žmonijos meno raidoje neįkainojama. Pasakos buvo labai svarbi dalis lietuvių gyvenime: iš lūpų į lūpas pasakos keliavo šimtmečiais, įtraukdamos klausytoją į stebuklų ir burtų pasaulį, skatindamos kurti gėrį. Pasakos ir šiandien atlieka didaktines, estetines ir pramogines funkcijas. Jas skaitančius skatina bendrauti, suartina jų kūrime ir perdavime dalyvaujančius žmones – vaikus ir suaugusiuosius.

Viešosios bibliotekos atstovai pristato projektą, kurį įgyvendinant bus siekiama atgaivinti senąsias lietuviškas tradicijas, pagerbti geriausius pasakų sekėjus, pakviesti įvairių kartų žmones į renginį, kuris bus visiems dalyviams vienodai įdomus, reikšmingas, vienijantis skirtingų kartų, socialinių sluoksnių bei specialybių žmones, mažinantis socialinę atskirtį ir buriantis atitinkamą bendruomenę.

Numatoma organizuoti tarptautinį pasakų sekimo čempionatą. Jame dalyvauti kviečiami pasakotojai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių. Šis renginys vyks Viešojoje bibliotekoje gegužės 31 d. Renginio metu veiks knygų (pasakų) vaikams ir suaugusiesiems mugė, skirtinguose skyriuose bus pristatomos pasakų knygų parodos.

Dalyviai, norintys dalyvauti čempionate, iki 2018 m. gegužės 15 d. turi pateikti dalyvių registracijos anketą (nuostatų 1 priedas).

Pasakų sekimo čempionato dalyviai bus skirstomi pagal amžiaus grupes: vaikai, tėvai, seneliai. Renginio metu bus sekamos savos kūrybos ir jau žinomos pasakos. Po čempionato bus išleistas gražiausiai pasektų ir čempionato nugalėtojų pasakų kompaktinė plokštelė.

Tikimės, kad kvietimas dalyvauti čempionate Jus sudomins!

TARPTAUTINIO PASAKŲ SEKIMO ČEMPIONATO NUOSTATAI