Į Pradžią Radviliškio TIC Edukacinės programos

Edukacinės programos Radviliškio rajone

2017-04-14

Radviliškio rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje

• „Knygų ir žaidimų pasaulyje“

Edukacinė pamokėlė darželių auklėtiniams bei pradinių klasių moksleiviams. Vaikai, atėję į Viešąją biblioteką, pamato jos lėlių teatro „Boružėlė" vaidinimą – G. Lukšaitės sukurtą miniatiūrą „Peliukų nuotykiai bibliotekoje". Susipažįsta su bibliotekos taisyklėmis. Po vaidinimo, apsilanko bibliotekos skyriuose, sužino apie jų veiklą, apžiūri Knygos muziejų, Turizmo informacijos centrą, su malonumu užsuka pažaisti į „Pelėdžiukų svetainę".

Tel. 8 (422) 51398

El. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

bibliotekos

• „Gimtojo krašto pažinimas“

Programa skirta moksleiviams. Ji įgalina iš arčiau susipažinti su bibliotekos ir bibliotekininko darbu. Dalyviai mokosi kompiuteriu užsisakyti ir grąžinti bibliotekos knygas, apžiūri čia esančius knygų fondus, skaityklas, skyrius, sužino apie jų funkcijas, veiklą. Senųjų knygų muziejuje demonstruojamas dokumentinis filmas apie Radviliškio kraštą, rengiama viktorina „Išgirsk, įsidėmėk, atsakyk", apžiūrima senų leidinių paroda. Susipažįstama su Žaisloteka, joje sukauptais žaislais, žaidimais, galima dalyvauti čia vykstančiuose renginiuose. Lankomos Paveikslų galerijoje eksponuojamos kraštiečių kūrybos parodos.

Tel. 8 (422) 51398

El. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Skėmių seniūnijoje

• „Kaip gaspadorius javus augina“

Mokoma pažinti javų rūšis, senuosius padargus, kaip teisingai sėti, pjauti, pėdus rišti, grūdus nuo pelų atskirti. Taip pat išmėginti arklą tiesiai nulaikyti, javus kirsti ir iškulti spragilais, patiems susimalti grūdų akmeninėmis girnomis. Paporinama daug senovės išminties.

• „Svečiuose pas bitininką“

Bitininkas aprodys bites aviliuose, korius, bitininko įrankius, papasakos apie bites, kaip žmonės bitininkaudavo seniau, kitų įdomybių. Apsirengę bitininko rūbais, išbandysite padūmyti dūmine, pasukti medsukį ir pamatyti, kaip medus teka iš korių, paragauti žiedadulkių, pikio.

• „Traktieriuje – meduolių kepimas“

„Skėmių traktieriaus" gaspadinė Marcelė išmokys kepti meduolius pagal visas senovines tradicijas. Galėsite patys nusilipdyti meduolius, stebėti, kaip juos gaspadinė Ona pašauna į krosnį kepti. Išmoksite papuošti meduolį. Galiausiai paskanausite meduolinio pyrago su arbatėle.

• „Slapta lietuviška XIX amžiaus vakaronė“

„Skėmių traktieriuje" Jūs ir Jūsų svečiai pateksite į... praėjusį amžių. Šeimininkė Morta Jus susodins, istorijų paporins, midaus parūpins. Gaspadinės senoviškais valgiais pavaišins. Pamatysite slaptą, nuotaikingą liaudišką vaidinimą pagal kunigo Matulio pjesę, o keli iš Jūsų ir patys pabūsite artistais. Lietuviškai dainuosite ir šoksite kartu su Vaciuliu, grojant muzikantams, tik reikės dairytis, kad žandarai neužkluptų...

Informacija tel. 8 610 08417.

Aukštelkų kaimo bendruomenėje

• „Išlikimas gamtoje“

Programa skirta 7–14 metų vaikų grupėms. Jos metu dalyviai susipažins su išlikimo ekstremaliose situacijose (nukritus lėktuvui, pasiklydus miške, įkandus gyvatei ir pan.) pagrindais. Sužinos svarbiausius ekstremalaus išlikimo principus, išmoks valdyti stresą, užsikurti ugnį (be įprastų ugnies įkūrimo priemonių), suteikti pirmąją pagalbą, naudotis kompasu ir orientuotis gamtoje. Visas šias patirtis dalyviai gaus orientacinio komandinio žaidimo metu. Programos trukmė – 2 valandos. Užduotys diferencijuojamos pagal vaikų amžių.

Dalyvių išankstinė registracija telefonu 8 650 85323.

islikimas gamtoje

• „Pirtis ir pirtininkai“

Natūralūs pirties aromatai lankytojus priverčia užmiršti stresą ir nuovargį. Kiekvienas pajunta, kad vanta gero vanotojo rankose daro stebuklus. Profesionalių pirtininkų masažas padeda pasiekti kūno ir sielos darną. Sužinoma naudingų patarimų apie pirties terapijos priemones. Galima ir mobili pirtis bei kubilas pageidaujančiojo šventei ar laisvalaikiui – tai bus ten, kur panorėsite.

Užsakymas telefonu 8 600 00345.

pirtis

• „Šiaurietiškas ėjimas“

Tai smagus aktyvaus laisvalaikio praleidimas gamtoje. Individualių pamokų ir konsultacijų galimybė, instruktažas apie taisyklingą šiaurietišką ėjimą, šio ėjimo lazdų nuoma.

Dalyviai registruojami telefonu 8 614 39484.

siaurietiskas ejimas

Radviliškio rajono savivaldybės Etninės kultūros ir amatų centre

• „Devyni amatai, dešimtas badas“

Tai – viena populiariausių edukacinių programų, kuri lankytojus supažindina net su trimis amatais ir jų istorija. Programos metu pristatoma tokių amatų edukacija: keramikos, vilnos vėlimo, gaminių iš odos (arba žvakių gamybos). Programų lankytojai nusilipdo dubenėlį, švilpuką, iš vilnos nusivelia karolius, iš odos pasigamina dekoratyvinį papuošalą.

• „Molis – ir vasarą brolis“

Lietuvoje gilios molio dirbinių tradicijos. Šio užsiėmimo metu sužinoma apie vieną seniausių amatų – keramika. Susipažinę su keramikai naudojamais darbo įrankiais, patys minkysite, formuosite, nusilipdysite suvenyrą. Šio amato Jus pamokys tautodailininkas Marijus Labanauskas.

• „Šilta kaip avelė“

Šis užsiėmimas labai įdomus ir vaikams, ir suaugusiesiems. Pamokos metu supažindinama su vilna, vėlimo būdais, priemonėmis bei įrankiais. Mokoma naudotis vėlimo adatomis (tik suaugusiesiems), daryti veltinio karoliukus, velti rutuliuku šlapiuoju būdu, įveliant, maišant spalvas, sudėlioti vilną ir ją pjaustyti.

• „Kiaušinių marginimas“

Tai – užsiėmimas, kuris vyksta dvi savaites iki šv. Velykų ir savaitę po jų. Programos dalyviai sužino apie šv. Velykų papročius, velykinio stalo puošimą, kiaušinių marginimo būdus, simbolius, ornamentiką. Nusimargina kiaušinius tradiciniais būdais – natūraliu vašku, svogūnų lukštais.

• „Štai atvažiuoja Kalėda“

Programa vykdoma prieš šv. Kalėdas. Edukacinio užsiėmimo metu gaminami kalėdiniai žaisliukai eglutei, karpomi karpiniai iš popieriaus ir kepami kūčiukai, kurie po to ragaujami. Pasakojama, kaip Kūčias ir šv. Kalėdas sutikdavo mūsų protėviai, kokie vyravo papročiai ir tradicijos Radviliškio krašte.

• „Mano batai buvo du“

Lankytojų mėgstama edukacinė programa. Dalyviams pristatoma senoji avalynė (klumpės, medpadžiai, vyžos, naginės). Supažindinama su avalynės gamybos būdais, istorija. Edukacinės programos metu lankytojai susiraukia nagines.

Amatų centre rengiami edukaciniai užsiėmimai kalendorinių švenčių tematika. Velykoms mokoma marginti kiaušinius vašku, Užgavėnėms – daryti kaukes, Kūčioms – kepti kūčiukus. Kalėdų proga galima pasigaminti atvirukų ar žaisliukų.

Edukacinių programų kainos: ikimokyklinio amžiaus vaikams – 1–1,5 €; mokiniams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 2– 3 €; suaugusiesiems – 4–5 €.

Parko g. 8, Pakiršinio k., Radviliškio r., LT- 82297

Tel. +370 60690102, +370 673 90 152

El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

www.facebook.com/pakirsiniodvaras

www.pakirsiniodvaras.lt