Į Pradžią Vaikams Naujienos iš Pelėdžiukų svetainės

Pasakos ne tik gąsdina, bet ir moko

2017-11-13

Lapkričio 9 dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Žaislotekoje sukosi inscenizuota „Pasakų karuselė“. Šiurpes vaikams iš knygos „ 7 siaubo naktys“ skaitė pats jų autorius, Radviliškio Psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas, bibliotekos bičiulis Vytautas Mikalauskis. Šiurpės – tai pasakojimai, kurie skirti ugdyti atsparumą stresui. Anot rašytojos Virginijos Šukytės, šiurpės padeda vaikams įgauti drąsos, o baugulys, išgyventas klausantis pasakojimo, naikina pasąmonės baimes.

699

Iš pradžių vaikai klausėsi pasakojimų sėdėdami labai tylai ir visi buvo itin susikaupę, tačiau vėliau įsidrąsino ir pradėjo diskutuoti apie savo baimes kartu su dėde Vytautu.

Kita „Pasakų karuselės“ dalis buvo lyriškesnė – mažieji renginio dalyviai klausėsi „Žvaigždžių šalies pasakų“.

Viešosios bibliotekos informacija

„Aš jaučiu tave, pasauli...“

2017-10-16

Spalio 12 d. Radviliškio viešosios bibliotekos Žaislotekoje vyko popietė, skirta Baltosios lazdelės dienai. Apie gyvenimą, turint regėjimo sutrikimą, vaikams pasakojo Jovita Stosiūtė, Radviliškio rajono aklųjų ir silpnaregių sąjungos narė. Ji – buvusi Gražinos pagrindinės mokyklos moksleivė, šiuo metu studijuojanti viešbučio darbuotojo specialybę Radviliškio verslo ir technologijų centre. Jovita vaikams pasakojo apie mokymąsi ir adaptaciją Vilniaus Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre, apie priemones, kurios palengvina gyvenimą neregiams: baltąją lazdelę, apie specialias šaškių figūras ir lentas, liniuotes, skaičiuotuvus, skirtus akliesiems, Brailio raštą, kompiuterio programas, garsines knygas. Taip pat popietės dalyviams viešnia papasakojo ir apie savo pomėgius.

daugiau

Telefono aparatai anksčiau ir dabar

2017-10-05

zaislot„Telefono aparatai anksčiau ir dabar“ – taip vadinosi pažintinė valandėlė, kuri vyko Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Žaislotekoje. Valandėlėje dalyvavo Lizdeikos gimnazijos I b klasės gimnazistai kartu su auklėtoja Alvyde Panova.

Moksleiviai išklausė bibliotekininkių pasakojimo apie pirmąją telefono liniją Lietuvoje, kuriai šiemet sukanka 135 metai, apie telefono išradėją A. G. Bellą ir jo pirmąjį sukonstruotą telefoną. Taip pat sužinojo, kaip atsirado taksofono aparatai ir kad prieš 30 metų mūsų miesto pašte buvo pradėtos teikti telefono ir telegrafo paslaugos. Moksleiviai ne tik klausėsi įdomių pasakojimų apie telefonų atsiradimo istoriją, bet ir patys turėjo galimybę apžiūrėti jiems paruoštą parodą, kurioje eksponuojami seni telefonai, telefonų bei grožinės literatūros knygos, kuriose aprašomas telefonas (šiuo atveju – Dž. Rodario knyga „Pasakos telefonu“ ir S. Paltanavičiaus knyga „Kai sugenda telefonas“).

Skirtingas kartas sujungusi popietė

2017-09-11

Rugsėjo 7 dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekos Žaisloteka tęsė susitikimų ciklą – „Mūsų bibliotekos gimtadienis“. Tą dieną su lankytojais susitiko Aldona Geštautienė – nuo 1971 metų vadovavusi ir dirbusi vaikų rajoninėje bibliotekoje. Viešnia pasakojo apie tuomet vykusį gyvenimą bibliotekoje, stengėsi palyginti praėjusį laikotarpį su šiandienine biblioteka. Tuo laiku, kai dirbo A. Geštautienė, vaikų biblioteka buvo įsikūrusi S. Nėries gatvėje, sename mediniame name su 2 kambariais. Palyginus su šiandien, tada knygų fondas buvo menkas, nebuvo daugelio pasaulietinių kūrinių, vyravo lietuvių ir rusų literatūra. Tada vaikai labiau mėgo skaityti M. Sluckio, A. Matučio, S. Nėries, K. Binkio, K. Kubilinsko, I. Krylovo, R. Budrio, J. Tumo-Vaižganto, P. Mašioto, T. Main Rido ir kitų rašytojų knygas. Jie ir tuomet buvo mokomi naudotis žodynais, žinynais, enciklopedijomis, katalogais ir kartotekomis.

Muilo pažinimas

2017-07-21

Muilo pažinimas

Liepos 20 dienos popietę vaikai dalyvavo įdomioje muilo pažinimo valandėlėje. Popietės dalyviai sužinojo, kad iš 24 valandų per parą 7 kartus skiriame  savo kūno švarai. Taip sako mokslininkai, todėl negalima jais netikėti. Vadinasi, svarbi  kiekviena minutė, kurią dovanojame savo rankų ir kitų kūno dalių priežiūrai. Norėdami, kad vaikučiai būtų švarūs, pavyzdį turi rodyti ir tėveliai. Vaikai išgirdo, kaip reikia plauti rankytes ir kartu pažaisti su muiliuku, koks muiliukas negraužia  akyčių. Sužinojo muilo atsiradimo istoriją.