Į Pradžią Vaikams Naujienos iš Pelėdžiukų svetainės

Muilo pažinimas

2017-07-21

Muilo pažinimas

Liepos 20 dienos popietę vaikai dalyvavo įdomioje muilo pažinimo valandėlėje. Popietės dalyviai sužinojo, kad iš 24 valandų per parą 7 kartus skiriame  savo kūno švarai. Taip sako mokslininkai, todėl negalima jais netikėti. Vadinasi, svarbi  kiekviena minutė, kurią dovanojame savo rankų ir kitų kūno dalių priežiūrai. Norėdami, kad vaikučiai būtų švarūs, pavyzdį turi rodyti ir tėveliai. Vaikai išgirdo, kaip reikia plauti rankytes ir kartu pažaisti su muiliuku, koks muiliukas negraužia  akyčių. Sužinojo muilo atsiradimo istoriją.

Įsimintinas susitikimas Žaislotekoje

2017-07-17

Įsimintinas susitikimas Žaislotekoje

Radviliškio viešosios bibliotekos Žaisloteka tęsia popiečių ciklą „Mūsų bibliotekos gimtadienis“.  Tai – susitikimai su buvusiais darbuotojais.  Lietingą liepos 13 dieną čia svečiavosi ilgametė bibliotekos darbuotoja, kraštotyrininkė, literatė Pranciška Kazlauskaitė. Ji bibliotekai vadovavo 1975–1978 ir 1981–1984 metais. Vėliau aktyviai darbavosi kraštotyros baruose, dalyvavo kraštotyrinėse ekspedicijose, kaupė medžiagą apie Radviliškio rajoną.

Saldi popietė Žaislotekoje

2017-07-11

Saldi popietė Žaislotekoje

Kas nemėgsta šokolado? Nėra tokio vaiko nei suaugusiojo! Žaislotekos lankytojams liepos 5 dieną buvo labai smagu dalyvauti neįprastame  autorinių darbų  piešime iš  šokolado. Smaližiai sužinojo daug įdomios informacijos apie mylimiausią skanumyną, skaitė jam dedikuotas eiles, klausėsi dainos apie šokoladą, žiūrėjo animacinį filmą „Saldi pasaka“. Vėliau išsirinko labiausiai patikusį šokoladinį piešinį.

Braškiadienis Žaislotekoje

2017-06-26

Braškiadienis Žaislotekoje

Birželio 22 dieną vasaros skaitymus Viešosios bibliotekos Žaislotekoje skyrėme sodo karalienei – braškei. Klausėmės pasakos įrašo, kuriame Kęstučio Kasparavičiaus kūrinį „Braškių diena“ skaitė aktorius Vidas Petkevičius. Patys popietės dalyviai deklamavo eilėraščius, skaitė pasakas apie šią uogą. Minėme mįsles, klausėmės dainelės apie braškę, skaičiavome, kur  ir kaip braškės naudojamos pramonėje. Vaikai sužinojo, kuo braškė yra naudinga sveikatai, kad Amerikoje rengiami braškių festivaliai, o Belgijoje yra netgi braškių muziejus.

Svečiuose – „Padaužiukai“

2017-06-20

Svečiuose – „Padaužiukai“

Birželio 15-osios popietę Radviliškio viešojoje bibliotekoje viešėjo Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Maldenių filialo lėlių teatras „Padaužiukai“. Jam vadovauja vyresnioji bibliotekininkė Lionė Adomaitienė. Miesto vaikams svečiai parodė pasaką „Tinginys Jonas“.

Viešosios bibliotekos informacija