Į Pradžią Vaikams Naujienos iš Pelėdžiukų svetainės

Skirtingas kartas sujungusi popietė

2017-09-11

Rugsėjo 7 dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekos Žaisloteka tęsė susitikimų ciklą – „Mūsų bibliotekos gimtadienis“. Tą dieną su lankytojais susitiko Aldona Geštautienė – nuo 1971 metų vadovavusi ir dirbusi vaikų rajoninėje bibliotekoje. Viešnia pasakojo apie tuomet vykusį gyvenimą bibliotekoje, stengėsi palyginti praėjusį laikotarpį su šiandienine biblioteka. Tuo laiku, kai dirbo A. Geštautienė, vaikų biblioteka buvo įsikūrusi S. Nėries gatvėje, sename mediniame name su 2 kambariais. Palyginus su šiandien, tada knygų fondas buvo menkas, nebuvo daugelio pasaulietinių kūrinių, vyravo lietuvių ir rusų literatūra. Tada vaikai labiau mėgo skaityti M. Sluckio, A. Matučio, S. Nėries, K. Binkio, K. Kubilinsko, I. Krylovo, R. Budrio, J. Tumo-Vaižganto, P. Mašioto, T. Main Rido ir kitų rašytojų knygas. Jie ir tuomet buvo mokomi naudotis žodynais, žinynais, enciklopedijomis, katalogais ir kartotekomis.

Muilo pažinimas

2017-07-21

Muilo pažinimas

Liepos 20 dienos popietę vaikai dalyvavo įdomioje muilo pažinimo valandėlėje. Popietės dalyviai sužinojo, kad iš 24 valandų per parą 7 kartus skiriame  savo kūno švarai. Taip sako mokslininkai, todėl negalima jais netikėti. Vadinasi, svarbi  kiekviena minutė, kurią dovanojame savo rankų ir kitų kūno dalių priežiūrai. Norėdami, kad vaikučiai būtų švarūs, pavyzdį turi rodyti ir tėveliai. Vaikai išgirdo, kaip reikia plauti rankytes ir kartu pažaisti su muiliuku, koks muiliukas negraužia  akyčių. Sužinojo muilo atsiradimo istoriją.

Įsimintinas susitikimas Žaislotekoje

2017-07-17

Įsimintinas susitikimas Žaislotekoje

Radviliškio viešosios bibliotekos Žaisloteka tęsia popiečių ciklą „Mūsų bibliotekos gimtadienis“.  Tai – susitikimai su buvusiais darbuotojais.  Lietingą liepos 13 dieną čia svečiavosi ilgametė bibliotekos darbuotoja, kraštotyrininkė, literatė Pranciška Kazlauskaitė. Ji bibliotekai vadovavo 1975–1978 ir 1981–1984 metais. Vėliau aktyviai darbavosi kraštotyros baruose, dalyvavo kraštotyrinėse ekspedicijose, kaupė medžiagą apie Radviliškio rajoną.

Saldi popietė Žaislotekoje

2017-07-11

Saldi popietė Žaislotekoje

Kas nemėgsta šokolado? Nėra tokio vaiko nei suaugusiojo! Žaislotekos lankytojams liepos 5 dieną buvo labai smagu dalyvauti neįprastame  autorinių darbų  piešime iš  šokolado. Smaližiai sužinojo daug įdomios informacijos apie mylimiausią skanumyną, skaitė jam dedikuotas eiles, klausėsi dainos apie šokoladą, žiūrėjo animacinį filmą „Saldi pasaka“. Vėliau išsirinko labiausiai patikusį šokoladinį piešinį.

Braškiadienis Žaislotekoje

2017-06-26

Braškiadienis Žaislotekoje

Birželio 22 dieną vasaros skaitymus Viešosios bibliotekos Žaislotekoje skyrėme sodo karalienei – braškei. Klausėmės pasakos įrašo, kuriame Kęstučio Kasparavičiaus kūrinį „Braškių diena“ skaitė aktorius Vidas Petkevičius. Patys popietės dalyviai deklamavo eilėraščius, skaitė pasakas apie šią uogą. Minėme mįsles, klausėmės dainelės apie braškę, skaičiavome, kur  ir kaip braškės naudojamos pramonėje. Vaikai sužinojo, kuo braškė yra naudinga sveikatai, kad Amerikoje rengiami braškių festivaliai, o Belgijoje yra netgi braškių muziejus.