Lietuvos Respublikos Seimas 2023-iuosius paskelbė Žirgo metais. Ta proga Beinoravos bibliotekos vaikų klubo „Bibliotukas“ mažieji nariai dalyvavo pažintinėje edukacinėje programoje ir lankėsi žirgyne „Nausodės žirgai“. Žirgyno savininkė Lina Dulevičienė šiltai sutiko lankytojus – papasakojo kiekvieno žirgo atsiradimo žirgyne istoriją, supažindino vaikus su jų veislėmis, charakteriais, kasdiene priežiūra, mityba. Paaiškino, kas yra hipoterapija, kokią naudą ji suteikia įvairių sutrikimų turintiems vaikams. Taip pat L. Dulevičienė pristatė žirginio sporto šakas, jojimo atributiką, parodė, kaip reikia pasibalnoti žirgą ir teisingai sėdėti balne, kaip valdyti žirgą, kad jis suprastų, ko iš jo norima.

Linksmiausia atrakcija vaikų laukė antroje edukacijos dalyje. Visi norintys galėjo pajodinėti. Išmėginti šią pramogą galėjo ir vaikučius atlydėjusios mamytės. Bibliotekininkė džiaugiasi, kad mažieji bibliotekos lankytojai, nepabūgę darganoto oro, pasirinko šeštadienio popietę praleisti ne prie kompiuterio ekrano, o naudingai ir turiningai su žirgais.

Viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos: Gretos Masiliūnienės, Aurelijos Lukoševičiūtės, Lolitos Grinaitės