Kovo 17 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko popietė, skirta Knygnešio dienai paminėti. Popietėje dalyvavo Sidabravo gimnazijos II kl. moksleiviai su mokytoja Irena Šadbariene ir buvusi istorijos mokytoja Regina Grybova.

Popietę pradėjo Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė. Ji skaitė Juozo Vaičionio eiles „Knygnešys“. R. Grybova popietės dalyviams paaiškino, kodėl būtent kovo 16-ąją yra minima Knygnešio diena. Ji vaikams pasakojo apie slaptąsias mokyklas, veikusias spaudos draudimo laikotarpiu, apie knygnešius, daraktorius, jų veiklą, kaip jie buvo persekiojami caro valdžios, kokios baudos jų laukė, kaip atrodė graždankos abėcėlė, kuria tuo laiku buvo spausdinamos knygos. Taip pat popietės viešnia visiems priminė, kad Jurgis Bielinis buvo ne tik Lietuvos knygnešys, bet ir publicistas „ Aušros“ ir „Varpo“ bendradarbis. R. Grybova iš muziejaus atsinešė parodyti maldų knygas, kurios išleistos jau po spaudos draudimo. Vaikams buvo labai įdomu pavartyti virš 100 metų senumo knygas.

Bibliotekininkė J. Kurandienė pabrėžė, kad Knygnešių dėka išsaugota lietuvių kalba. Jiems pagerbti pastatyta akmeninė sienelė Kaune, paminklas knygnešiams.

Popietės pabaigoje vaikų laukė įvairios užduotėlės. Ištraukę sau klausimus, vaikai ieškojo atsakymų. Kadangi įdėmiai klausėsi mokytojos ir bibliotekininkės pasakojimų, jie nesunkiai rado visus atsakymus. Smagiausia vaikams buvo kartu gaminti spalvotas popierines knygeles ir jas papuošti senų žurnalų iškarpomis bei nuspalvinti. Tądien buvo turiningai praleistas laikas bibliotekoje.

Viešosios bibliotekos informacija

Reginos Grybovos ir Jūratės Kurandienės nuotraukos

1. Kurandienė skaito J. Vaičionio eiles „ Knygnešys“.
  2. Apie knygnešystę pasakoja R. Grybova.
  3. Kurandienė rodė, kaip pasigaminti knygeles.
  4. Vaikų pagamintos knygelės (bendra nuotrauka).