Rugsėjo 8 d. yra minima Tarptautinė raštingumo diena. Ta proga Sidabravo filialo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė lankėsi Sidabravo gimnazijos IV klasės lietuvių kalbos pamokoje (mokytoja Regina Žalienė).

Bibliotekininkė moksleiviams priminė apie Tarptautinę raštingumo dieną, jos svarbą mūsų gyvenime, pasakojo, kodėl gera būti raštingam: galima laisvai skaityti knygas, draugo atsiųstą žinutę, skelbimus, plakatus ir t. t. Už tai esame dėkingi tiems, kurie parašė pirmąsias knygas, savo mokytojams, kurie išmokė rašyti ir skaityti.

Mokytoja Regina Žalienė kvietė prie lentos mokinius ir liepė rašyti žodžius bei nagrinėti juos žodžių dalimis. Rankų miškas parodė, kad vaikai gerai įsisavinę šią temą. Bibliotekininkė ant lentos užrašė žodžius ne iš vadovėlio, vaikai lengvai susitvarkė ir su šia užduotimi.

Pamokos pabaigoje bibliotekininkė J. Kurandienė pasakė, kad raštingam žmogui atsiveria galimybės į platesnį pasaulį ir baigė lietuvių išminčių posakiu: „Kas skaito, rašo – duonos neprašo“, palinkėjo sėkmės ir pakvietė apsilankyti bibliotekoje.

Viešosios bibliotekos informacija. Nuotraukos Jūratės Kurandienės ir Reginos Žalienės

1. Mokytoja R. Žalienė skiria užduotis mokiniams.
  2. Bibliotekininkė J. Kurandienė stebi, kaip yra atliekamos užduotys.
  3. Mokiniai atlieka užduotis prie lentos.
  4. Bendra nuotrauka: mokinių su mokytoja R. Žaliene.