Paroda „Akimirkos spalva“

Pakalniškių kaimo bibliotekoje savo tapybos darbų parodą „Akimirkos spalva“ surengė alksniupietė Laima Didžbalienė. Šioje parodoje autorė eksponuoja 12 originalių savo paveikslų.

Parodos autorė Laima Didžbalienė visą savo gyvenimą dirba kultūrinį darbą, bet tapyti pradėjo jau truputį vyresniame amžiuje. Patys pirmieji jos paveikslai buvo nutapyti 2015 metais. Autorei tapymas – tai tarsi terapija menu. Tapydama Laima išreiškia save, savo susikaupusius jausmus ir emocijas per kūrybą, per patį procesą. Pasak jos, kūryba mažina stresą ir įtampą, išlaisvina žmogų nuo blogų minčių, padeda spręsti tuo metu iškilusias problemas. Kūrėjai labiausiai patinka lietingas, apniukęs oras. Ji labai myli lietų ir, galbūt, todėl jos paveiksluose dominuoja mėlyna ir žalia spalvos bei kiti šių spalvų atspalviai. Kai už lango lyja lietus, tada menininkė į rankas ima teptuką, ir lieja drobėje savo išgyvenimus, atklydusias mintis. Pati autorė visur mato galimybę kurti ir linki visiems žmonėms nebijoti išbandyti save kūryboje, patirti kūrybos džiaugsmą, atrasti ir atskleisti naujas dar neatskleistas savo asmenybės kūrybiškas puses. Nes, jos žodžiais tariant, kiekvienas žmogus yra nepaprastai nuostabus, įdomus ir unikalus, savo mintimis, pojūčiais ir sugebėjimais.

Laima gimė, augo ir mokėsi Alksniupių kaime. Rokiškio kultūros mokykloje įgijo režisierės specialybę, Klaipėdos universitete baigė dramos režisūros studijas. Yra sukūrusi šeimą, užaugino tris sūnus. Gimtuosiuose Alksniupiuose dirba ŠKAC kultūros namų kultūrinių renginių koordinatore ir Alksniupių mėgėjų teatro „Pilnatis“ režisiere. Savo tapybos darbus kūrėja eksponuoja įvairiose parodose.

Laimos Didžbalienės tapybos darbų paroda „Akimirkos spalva“ Pakalniškių bibliotekoje veiks rugsėjo-spalio mėnesiais. Kviečiame lankyti.

Viešosios bibliotekos informacija ir N. Bertulienės bei R. Smailienės nuotraukos

1. Parodos „Akimirkos spalva“ autorė Laima Didžbalienė.

2–3. Parodoje eksponuojami L. Didžbalienės kūrybos darbai.