2022-ieji metai Lietuvoje paskelbti Ievos Simonaitytės metais. Tai rašytoja, išgarsinusi Mažosios Lietuvos kraštą, išskirtinius lietuvninkų likimus. Šiais metais minime 125-ąsias jos gimimo metines (1897–1978).

Raudondvario bibliotekoje, pažymint šią sukaktį, vyko popietė ,,Ji buvo Simonaitytė“. Popietėje dalyvavo RTVMC Šeduvos skyriaus bibliotekininkė A. Gulbinienė, buvusi ilgametė lietuvių kalbos mokytoja D. Baltkojytė ir bibliotekos skaitytojai.

Popietės metu skaitytojams buvo pristatyta rašytojos biografija, pasakota apie nelengvą jos vaikystę, jaunystę, kūrybos pradžią, svarbiausius jos parašytus kūrinius.

Po to susirinkusieji žiūrėjo režisieriaus Roberto Verbos dokumentinį filmą ,,Ieva Simonaitytė“, sukurtą prieš 50 metų, kuris buvo filmuojamas dar esant gyvai I. Simonaitytei. Šis filmas labai sudomino popietės dalyves.

Lietuvių kalbos mokytoja D. Baltkojytė aptarė svarbiausius I. Simonaitytės kūrinius: ,,Vilius Karalius“ ir „Aukštujų Šimonių likimas“. Renginio metu buvo kalbama ir apie O. Pajedaitės knygą ,,Ji buvo Simonaitytė“, kuri gausiai iliustruota nuotraukomis, kurias mokytoja komentavo.

Šios popietės metu buvo pasveikintos skaitymo iššūkio ,,Vasara su knyga“ dalyvės, sėkmingai įveikusios visas užduotis – įteikti diplomai bei dovanėlės, magnetiniai skirtukai.