Šeduvoje vyko popietė, skirta I. Simonaitytės atminimuiŠeduvoje vyko popietė, skirta I. Simonaitytės atminimui

Šeduvos bibliotekoje vyko popietė „Evė – išskirtinio likimo asmenybė. 2022-ieji metai Lietuvoje paskelbti Ievos Simonaitytės metais.

Šeduvos bibliotekoje buvo paminėtas šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atminimas. Prisiminta rašytojos biografija: liga, sunki vaikystė, siuvėjos darbas, kūrybos pradžia. Klausėmės pačios Ievos Simonaitytės kalbos iš CD „Ak, buvo visko...“

Romanas „Aukštujų Šimonių likimas“ sudrebino mūsų literatūros padangę, 1935 m. buvo apdovanotas Valstybine literatūros premija ir tapo vienu geriausių romanų lietuvių literatūroje.

1958 m. už romaną „Vilius Karalius“ I. Simonaitytė gavo Lietuvos SSR valstybinę premiją.

Gyvenimo patirtis ir įgimta dovana stebėti aplinką ir žmones buvo rašytojos kūrybos šaltinis.

„Gyvenime I. Simonaitytė taip ir liko vieniša uola staugiančios jūros pakrantėje, anot rašytojos bičiulės Onos Pajedaitės, vieniša ne tik savo krašto, bet ir visos Lietuvos pakrantėje...Kaip uola, į kurios stiprybę ir talentą gali atsiremti kartų kartos“.