Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. 1995 m. kilusi ambicinga idėja tapo tradiciniu renginiu, kuriame kasmet dalyvauja vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių. Šių metų literatūros savaitė vyko lapkričio 14–20 dienomis, jos tema „Gamta Šiaurėje“. Pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti. Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos filialai kaip ir kiekvienais metais prisidėjo prie šios savaitės ir kvietė į garsinius vakaro skaitymus prie žvakių šviesos.

Visą savaitę bibliotekose vyko skaitymai tiek mažiems, tiek dideliems.  Bibliotekininkės savo skaitytojus supažindino su Šiaurės šalių literatūra, jos gamta. Vaikai žiūrėjo filmą apie Norvegijos ir Islandijos gamtą. Po nuostabios virtualios kelionės, po Norvegijos fjordus, kalnus, Islandijos geizerius, ugnikalnius, vaikai, bibliotekininkių pagalba, nusikėlė į Šiaurės šalių literatūros pasaulį.  Patys mažiausi, kurie dar skaityti nemoka, klausėsi šiaurietiškos pasakos, įdėmiai vartė ir kitas knygeles, kuriose buvo daug įdomių gyvūnų.

Pritemus,  žvakių šviesoje, buvo skaitomos ištraukos iš  Patrik Svensson knygos "Apie ungurius ir žmones",  o mažiesiems - Malin Kivelä ir Martin Glaz Serup paveikslėlių ištraukos iš knygos „Jei sutiktum lokį“.

Po skaitymų, skirtų Šiaurės šalių savaitei, bibliotekos darbuotojos, kartu su savo skaitytojais, aptarė pasirinktus tekstus, dalijosi įspūdžiais. Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė džiaugėsi, kad tokios skaitymo akcijos suburia žmones, paskatina skaityti ir dalintis skaitymo džiaugsmu.