Kovo 15 dieną Sidabravo bibliotekoje vyko popietė, skirta Knygnešio dienai paminėti. Į renginį atvyko Sidabravo gimnazijos 1 klasės moksleiviai su mokytoja Regina Žaliene. Popietę pradėjo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė. Ji, perskaičiusi Rasos Stankutės eilėraštį „Knygnešių dvasia“, pristatė renginio viešnią – istorijos mokytoją Reginą Grybovą, kuri vaikams vedė pamoką apie knygnešius, „Motinų mokyklas“, Jurgį Bielinį, jo nuopelnus saugant lietuvių kalbą. Vaikams buvo pasakojama ir apie knygnešiams pastatytus paminklus, akmeninę sieną. R. Grybova vaikams parodė maldų knygas, kurioms daugiau kaip 120 metų.

Kad neprailgtų popietė, moksleiviams buvo paruošta kūrybinė užduotis. Renginio dalyviai iš spalvoto popieriaus gamino knygų skirtukus. Juos dekoravo iškarpomis iš senų žurnalų ir papuošė kutais. Kiekvieną kartą, paimdami skirtuką, jie prisimins šią dieną. Vaikai smagiai leido laiką prie „Užduočių rato“, nepraleido progos apsilankyti Žaislotekoje. Išsiskirstė nešini geromis emocijomis.

Viešosios bibliotekos informacija

Jūratės Kurandienės ir Reginos Žalienės nuotraukos

1. J. Kurandienė skaitė R. Stankutės eilėraštį „Knygnešių dvasia“.
  2. R. Grybova vedė istorijos pamoką apie knygnešius.
  3. Vaikai kūrė knygų skirtukus.
  4. Bendra renginio dalyvių nuotrauka.