Balandžio 1 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko popietė, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Ta proga „Knygų startas“ – ankstyvojo skaitymo projektas – sulaukė pirmo mažamečio skaitytojo. Mažasis Leonas atėjo kartu su savo močiute Vaiva. Bibliotekininkė Jūratė Kurandienė priminė, kokia proga susirinko popietė dalyviai, koks šio projekto tikslas ir kuo jis svarbus mažamečiams – lavina vaiko gebėjimus aiškiai reikšti mintis, treniruoja mąstymą, atmintį ir vaizduotę, moko sutelkti dėmesį.

Buvo perskaitytos dvi knygelės, už kiekvieną jų užklijuotas lipdukas su Leono vardu ant bibliotekoje esančio plakato. Išeidami jie pažadėjo neužilgo vėl apsilankyti bibliotekoje. Biblioteka pradėjo auginti savo pupelę.

Tą dieną kiekvienas bibliotekos lankytojas buvo pakviestas dalyvauti apklausoje „Mėgstamiausia vaikystės knyga“. Suaugusieji mintimis grįžo į vaikystę ir prisiminė kadaise skaitytas knygeles: „Undinėlė“, „Bjaurusis ančiukas“, „Katinėlis ir gaidelis“, „Katės namai“, „Skudurinės Onutės pasakėlės“. Vaikai šiai užduočiai parinko neseniai perskaitytas knygas. Parašę stende knygos pavadinimą, vaikai trumpai ją apibūdino, kodėl būtent ta knyga jam patiko ir įvertino nuo 1 iki 5 balų.

Viešosios bibliotekos informacija ir Jūratės Kurandienės nuotraukos

1. Mažasis skaitytojas Leonas su močiute Vaiva.
  2. Leonas klijuoja lipdukus.
  3. Pirmieji lipdukai ant bibliotekos stendo.
  4. Apklausos stendas ir jos dalyviai.