Balandžio 2 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko Viktorijos Meškauskaitės karpinių parodos „Velykiniai margučiai“ pristatymas. Į popietę atvyko Vanda Nakvosienė pasidalinti prisiminimais apie močiutę, kalbėjo apie jos kūrybinius pomėgius. Atvyko ne tuščiomis – atsinešė iki šių dienų išlikusius rankdarbius, karpinius ir dalijosi prisiminimais, kaip naktimis gimdavo močiutės Viktorijos Meškauskaitės karpiniai. Jos močiutė nelankė mokyklos, truputį rašyti ir skaityti išmokė jos senelis. Elementorius, iš kurio mokinosi, buvo laikraščiais išklijuotos sienos. Močiutė Viktorija mėgo siuvinėti, megzti, austi, siūti ir burti kortomis. V. Nakvosienei labai patikdavo padėti ir stebėti, kaip močiutė dirba. Jų namuose vakarais rinkdavosi viso vienkiemio darbštuolės, kurios dalindavosi savo mezginių ir audinių raštais. Juokaudavo, dalindavosi išgirstomis naujienomis, dainuodavo. Į svečius užsukdavo net iš gretimo kaimo moterys. Kambario kampe stovėjo varstotas, močiutė ausdavo lovatieses, staltieses, paklodes ir rankšluosčius. Labai gražiai siuvinėdavo ir savo anūkę mokė šių visų dorybių bei gudrybių.

Vanda Nakvosienė, tvarkydama sandėliuką, atkreipė dėmesį į tvarkingai sudėtas knygas. Pradėjo vartyti jas, o ten – sudėti jos, močiutės viso gyvenimo karpiniai. Kad močiutės atmintis būtų gyva, V. Meškauskaitės karpinius padovanojo Sidabravo bibliotekai. Dabar jie įvairiomis progomis eksponuojami bibliotekos parodose.

Aktyviausios sidabravietės apžiūrėjo rankdarbius, negailėjo pagyrų, o atsidėkojant parodos dovanojo iš darželio jau pražydusias gėles, kitas savo rankų darbo atminimo dovanėles.

Popietės pabaigoje skambėjo anūkės padėka išėjusiai anapilin močiutei:

Už neaprėpiamą širdies gerumą,

Už išmintį gyvenimo , už tyrą paprastumą,

Už meilę , už mažus , ir didelius vargus

Mano pagarba ir meilė tau amžina bus.

Daivos Staškūnienės ir Jūratės Kurandienės

1. Prisiminimais apie močiutę dalinasi V. Nakvosienė.
  2. Apžiūrimi parodoje eksponuojami karpiniai.
  3. V. Nakvosienė padovanojo užvalkalą Sidabravo krašto muziejui.(vadovei Reginai Grybovai).
  4. Renginio dalyviai apžiūri V. Meškauskaitės rankdarbius.
  5. V. Meškauskaitės paroda „Velykiniai kiaušiniai“.