Šių metų spalio pirmoji savaitė (3–9 d.) Europoje skelbiama Disleksijos pažinimo savaite. Ta proga rugsėjo 28 d. į Sidabravo biblioteką susirinko Sidabravo gimnazijos V klasės moksleiviai ir jų mokytoja Rūta Tamošiūnienė, kartu kvietėme prisijungti prie šios iniciatyvos-projekto „Žuvelė medyje-ŽAIDŽAM“.

Popietės pradžioje mokytoja paaiškino, kokia proga moksleiviai susirinko, kalbėjo, kas yra disleksija. Ji pradėjo skaityti iš knygos Lynda Mullaly Hunt „Žuvelė medyje“. Skaitė visi susirinkusieji paeiliui. Vėliau visi aptarė šį literatūros kūrinį, aiškinosi, su kokiais esminiais sunkumais susiduria žmonės, turintys disleksiją: kaip jie patiria bendraamžių patyčias, kenčia jų savivertė, santykiai su aplinkiniais. Jiems skaitymas tampa ne draugu, bet priešu.

Renginio pabaigoje mokiniai bandė piešti piešinius, kuriuose atsispindėjo knygos turinys ar situacija, parodanti galimybių ir prigimties nesuderinamumą.

Kitą savaitę visi moksleiviai į mokyklą eis apsirengę raudonos spalvos rūbais. Raudona spalva – tai ne tik būdas rašybos klaidoms ryškinti, bet ir forma, prisijungiant prie šios tarptautinės iniciatyvos ir siekiant sumažinti raudonos spalvos, žyminčios klaidas vaikų sąsiuviniuose, galią. Būkime aktyvūs!

Viešosios bibliotekos informacija ir Jūratės Kurandienės, Rūtos Tamošiūnienės nuotraukos