Vėriškiuose dureles atvėrė Knygų namelisVėriškiuose dureles atvėrė Knygų namelis

Knygų dalijimosi iniciatyva atsirado 2009 m. Amerikoje, kai Todas Bolas skaityti mėgusios motinos garbei savo namo kieme pastatė knygomis pripildytą namelį, kurio turiniu galėjo naudotis draugai ir kaimynai. Knygomis pripildyti nedideli nameliai pasaulyje populiarėja vis labiau.

Idėjos tikslas – skatinti raštingumo ugdymą ir meilę skaitymui, kurti nemokamą knygų mainų tinklą; susieti bendrumo jausmą, dalinimosi įgūdžius ir kūrybiškumą perduodant tai iš kartos į kartą. Rugsėjo 6 d. toks namelis atsirado ir Vėriškiuose. Knygų namelį padarė ir padovanojo vėriškiečiams Zenonas Stonys. Knygų namelis pagamintas labai kūrybingai iš statybinių medžiagų likučių – taip prisidedant ir prie aplinkos puoselėjimo. Dabar knygų vėriškiečiai galės rasti bet kuriuo paros metu. Bibliotekininkė viliasi, kad gyventojai gerbs šį kilnų darbą ir kultūringai naudosis knygų nameliu.

Knygų namelis – tai netradicinė, dažniausiai po atviru dangumi pastatyta biblioteka, kurioje galima rasti įvairių knygų. Kodėl netradicinė? Todėl, kad priešingai nei įprastinėje bibliotekoje, mėgstamomis knygomis dalijasi patys skaitytojai, jas tiesiog palikdami šiam tikslui pastatytame namelyje ir pasiimdami kitų jau perskaitytų mėgstamų ir nameliui paaukotų knygų. Taip dalijimasis knygomis skatina ne tik bendruomeniškumą, bet ir prisideda prie švietėjiškos veiklos – knygas nemokamai gali skaityti kiekvienas. Tereikia praverti namelio duris ir pasiimti dėmesį patraukusią knygą, o vėliau namelio atsargas papildyti jau perskaitytomis ar nereikalingomis knygomis.

Viešosios bibliotekos informacija ir Rūtos Grigaitienės nuotraukos