Gegužės paskutiniąją dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyko Radviliškio miesto ugdymo įstaigose besimokančių vaikų iš Ukrainos piešinių parodos „Mano svajonė“, skirtos Tarptautinei vaikų gynimo dienai, atidarymas. Parodos iniciatorės – Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės. Jos kvietė vaikus dalyvauti parodoje ir renginio metu pristatyti savo šalį. Moksleiviai susirinkusiems dovanojo muzikinius pasirodymus, ukrainiečių kalba skambėjo dainos.

Tarptautinė vaikų gynimo diena švenčiama birželio 1-ąją. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga, kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę. Šią progą priminė ir renginį Justino Marcinkevičiaus eilėmis iš eilėraščių rinkinio „Vaikų žemė“ pradėjo Vaikų literatūros skyriaus vedėja Nijolė Pakštienė. Po to visus pasveikino Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri apgailestavo, jog vaikai iš Ukrainos negali grįžti namo ir bene vienintelė visų jų svajonė, atsispindinti kūrybiniuose darbuose, – kuo greičiau sugrįžti į savo tėvynę.

Visiems parodos dalyviams buvo įteiktos padėkos ir simbolinės dovanėlės.