Rajone – vasariškasis „Poezijos pavasaris“

Daugybę vietovių ir renginių šiemet apskriedama tradicinio „Poezijos pavasario“ paukštė liepos 10-ąją neaplenkė ir ją jau seniai prisijaukinusio Radviliškio krašto.

Šio unikalaus literatūrinio festivalio šventė tądien prasidėjo Radviliškio viešosios bibliotekos kiemelyje, subūrusiame ištikimus poezijos bičiulius, papuoštame tokiam renginiui būdingais akcentais bei parengta leidinių paroda. Savo eilėraščiais susirinkusiuosius pasveikino krašto poetė, bibliotekoje veikiančio, 30-metį mininčio literatų klubo „Jonvabalis“ narė Rita Japkevičienė. Po to bibliotekos renginių vedėja Vaida Balčiūnaitė pristatė „Poezijos pavasario“ dalyvį – poetą, publicistą, teatro ir kino režisierių, vaikų rašytoją Vytautą V. Landsbergį. Jis savo programą pradėjo visus itin pamaloninusiu mūsų krašto apibūdinimu: „Man Radviliškio kraštas labai mielas, susijęs su mūsų šeimos, giminės istorija. Čia kovose su bermontininkais dalyvavo mano senelis Vytautas Landsbergis-Žemkalnis“. Svečias taip pat pasidžiaugė, kad Radviliškio rajonas yra vienas iš vis retėjančių savotiškų šalies salų, kur poezija dar laukiama ir mėgstama, pasidalijo mintimis, kas jam yra kūryba, kokie jo kūrybos etapai, žanrai, buvę sektini pavyzdžiai ir mokytojai. Beje, tarp pastarųjų jis išskyrė mūsų kraštietį, šviesaus atminimo poetą Vytautą Bložę, kilusį iš Baisogalos. Klausytojai išgirdo ankstesnių Vytauto V. Landsbergio metų eilėraščių ir dabartinių ritminių dienoraščių, ištraukų iš jo knygų, sužinojo apie naujus kūrybinius planus, kai kurių kūrinių įdomių, intriguojančių istorijų. Tai persipynė su svečio atliekama dainuojamąja poezija ir kūrė vientisą, įtraukiančią, pakylėjančią atmosferą.

Už radviliškiečiams dovanotą šiltą ir jautrų kūrybinį susitikimą Vytautui V. Landsbergiui padėkojo ir atminimo dovanėlę įteikė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė. Ji teigė, kad tai buvo tikra dvasinės ramybės valanda, atgaiva sielai. Padėkos žodį tarė ir Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, svečiui įteikdama padėkos raštą bei bibliotekos suvenyrų.

Pabendravęs su klausytojais, norintiems palikęs autografų, svečias, lydimas Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos Vidos Marcinkienės ir renginių organizatorės Vaidos Balčiūnaitės, išvyko į  Baisogalą.

Baisogaliečiai „Poezijos pavasario“ sutiktuvėms būrėsi pievelėje po ąžuolu, prie savojo Kultūros centro. Pastarojo direktorė Justė Juškaitė pristatė renginį ir žodį suteikė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Justinui Praniui bei seniūnei Renatai Masiulienei. Jie pasveikino susirinkusiuosius ir pasidžiaugė, kad šis literatūrinis festivalis vis neaplenkia ir Baisogalos. „Poezijos pavasarį 2021“ atstovavęs Vytautas V. Landsbergis ir šiame renginyje padovanojo savo poezijos, minčių bei muzikos programą, kuri klausytojus skatino apmąstymams, dvasiniam susitelkimui, kaip sakė pats autorius, pabuvimui su savimi ir savyje.

Už tai, už baisogaliečiams paliekamus malonius šventės įspūdžius renginio pabaigoje direktorė Justė Juškaitė padėkojo Vytautui V. Landsbergiui ir įteikė dovanėlę. Šventėje buvo galima įsigyti  naujausią Vytauto V. Landsbergio knygą ir gyventojai tokią galimybę aktyviai išnaudojo.