Pirmadienį, rugsėjo 22 d., minint kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Radviliškio menų mokyklos Dailės skyriaus jaunųjų menininkų parodos „Čiurlionio harmonija: nuo teptuko iki natos“ atidarymas. Renginio metu buvo galima grožėtis nuostabiais moksleivių darbais, kuriuos jie kūrė įkvėpti garsaus menininko. Meno mokyklos Muzikos skyriaus ugdytiniai M. K. Čiurlionio gimimo metinėms pažymėti parodos atidarymo metu fortepijonu atliko jo kūrinius – taip renginys prisipildė muzikos garsais.
Menų mokyklos Muzikos skyriaus mokytojos J. Stakvilevičienė ir D. Sabulienė išsamiai ir įdomiai pristatė M. K. Čiurlionio gyvenimo kelią bei jo daugiabriaunę kūrybą – nuo muzikos iki dailės. Po to visus pakvietė suvaidinti M. K. Čiurlionio šeimą. Renginyje dalyvavę moksleiviai įdėmiai klausėsi pasakojimų ir nuostabios muzikos, domėjosi pateikta informacija apie menininko kūrybą.
Šiemet M. K. Čiurlionio metams pažymėti Viešojoje bibliotekoje vyko įvairių renginių: buvo organizuojamos parodos, lankėsi „Angelų takais“ ir „Pasaulių sutvėrimas“ komanda, kuri pristatė radviliškiečiams virtualios realybės patirtį, leidžiančią naujai pažvelgti į Čiurlionio kūrybos pasaulį. Biblioteka vėl prisipildė garsaus menininko kūryba.
Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino visus susirinkusius ir dėkojo jauniesiems Radviliškio menų mokyklos menininkams už bibliotekoje atidarytą parodą „Čiurlionio harmonija: nuo teptuko iki natos“. Parodoje eksponuojami kūriniai ir skambanti muzika tapo ne tik asmenine išraiška, bet ir jautriu tiltu tarp praeities ir dabarties, įprasminant garsaus menininko atminimą.
Parodą kviečiame lankyti iki spalio 30 d.
Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos