Pirmieji pasitikome Valstybės dieną!

Minint Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną bei Radviliškio miestui švenčiant savo 455 metų jubiliejų, liepos 6-osios išvakarėse prie Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos buvo pristatytas tradicinis Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“.

Šis, penktus metus iš eilės organizuojamas, renginys, kuris 2018–2021 m. sulaukė didelio meninio pasisekimo ir itin daug žiūrovų, ir vėl sukvietė radviliškiečius bei miesto svečius pasidžiaugti išskirtiniais menininkų pasirodymais bei drauge pasitikti Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Įgyvendinant įvairius meninius projektus Viešojoje bibliotekoje, dažnai savaip interpretuojamas ir adaptuojamas J. Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ tekstas. Šiais metais „Mindaugo“ tekstus, istorinius faktus skaitė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas. Kūrybinę muzikos atmosferą kūrė Radviliškio muzikos mokyklos ansamblis, vadovaujamas Aurelijos Meškauskienės. Su Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko dainomis renginio dalyviai galėjo nusikelti į tarpukario Lietuvą – muzikinius kūrinius susirinkusiems dovanojo  aksominio balso savininkas Liudas Mikalauskas ir artistiškas bei humoro  jausmo nestokojantis dainininkas Egidijus Bavikinas. Visą renginio muzikinę erdvę užpildė pučiamųjų sekstetas „Brass Bravo“. Vakarą vainikavo vertikalaus šokio pradininkė Lietuvoje – vertikalaus šokio šokėja Inga Briazkalovaitė su specialiai šiam vakarui parengtu pasirodymu. Taip radviliškiečiai bei miesto svečiai pasitiko Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Su Valstybės diena susirinkusius sveikino bei renginio svečiams už nuostabius pasirodymus dėkojo Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis. Taip pat meras kvietė visus dalyvauti visą savaitę vyksiančiuose Radviliškio miesto jubiliejaus renginiuose bei kartu sugiedoti „Tautišką giesmę“.

LR Seimo narys Antanas Čepononis pasidžiaugė dar vienu Viešosios bibliotekos įgyvendintu projektu, kuris Radviliškio miestui padovanojo nuostabius pasirodymus. Seimo narys sveikino visus su Valstybės diena, padėkojo projekto koordinatoriai, Radviliškio viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovei Jolantai Kvedarienei.

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė taip pat sveikino visus su švente, dėkojo dalyviams bei svečiams.

Viešosios bibliotekos projektą „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“ iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė, parėmė „Vilės gėlės“, padėjo įgyvendinti Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija, Radviliškio muzikos mokykla, Radviliškio rajono savivaldybė.