Viena tema – dvi parodos

Viešojoje bibliotekoje parengtos dvi parodos ta pačia tautodailės tema. Abi jos skirtos Tautodailės metams, kuriais Lietuvoje paskelbti 2020-ieji.

Bibliotekos trečiajame aukšte pristatomi įvairūs leidiniai, supažindinantys su tautodailės istorija, šiandiena, žymiais jos tyrinėtojais, žinovais, tautodailininkais, jų gyvenimu bei kūryba. Tarp kitų – ir su Pauliumi Galaune (1890–1988 m.) – Lietuvos dailės istoriku ir kritiku, grafiku, profesionalios muziejininkystės pradininku, nusipelniusiu meno veikėju, kurio 130-ąsias gimimo metines šiemet minime. Parodą paįvairina kai kurie tautodailės eksponatai.

Viena tema – dvi parodos

Bibliotekos antrajame aukšte, Kraštotyros-leidybos skyriuje, dokumentų paroda, be kita ko, pristato ir Radviliškio krašto gražiadarbius, iš čia kilusius dailininkus – Janiną Monkutę-Marks, Edvardą Malinauską, Stasį Žirgulį, Genovaitę Butkevičienę, Baisogalos priestočio kūrėjus, kitus.

Viena tema – dvi parodos

Abi parodos veiks iki šių metų pabaigos.