Rugsėjo 15 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojai dalyvavo visuotinėje akcijoje „Pagražinkime paveldo objektus“.

Europos paveldo dienos proga Viešosios bibliotekos darbuotojai tvarkė Nirtaičių kapines. Šias

kapinaites puošia išskirtiniai paminklai bei kryžiai. Pasakojama, kad XIX a. pabaigoje žemes čia karučiu suvežė ir supylė valstietis Juozas Gedminas – liaudies menininkas, visą gyvenimą paskyręs šiam darbui. Antkapinius paminklus jis dirbino nuo 1836 iki 1885 metų.

Nirtaičių kapinaitės šiandien – didžiausias šio liaudies menininko palikimas. Įėjimą žymi akmeniniai varteliai, ant kurių pritvirtintas metalinis kryžius, o varteliuose yra iškaltas užrašas „SZWENTA BROMA AMŽINA TĖWINEI MŪSŲ“, kuris puikiai atspindi pagrindinę ansamblio idėją.

J. Gedminui šiose kapinaitėse buvo svarbiausi trys paminklai: vienas, skirtas jo tėvams, antras – 1890 m. datai pažymėti, kuri, matyt, buvo labai svarbi skulptoriui, o trečiąjį paminklą skulptorius pasistatė pats sau.

Bibliotekos darbuotojai džiaugiasi galėdami prisidėti prie Radviliškio krašto paveldo objektų tvarkymo ir puoselėjimo.