Rugsėjo 22-oji – Baltų vienybės diena, kuri pradėta minėti Lietuvos ir Latvijos Seimų bendru nutarimu nuo 2000-ųjų metų, siekiant pažymėti svarbų istorinį įvykį – 1236 m. šią dieną iškovotą baltų genčių pergalę prieš Livonijos ordiną Saulės mūšyje.

Radviliškio viešojoje bibliotekoje šiai progai pažymėti vyko net keli renginiai.

Ankstyvas rytmetys Viešojoje bibliotekoje prasidėjo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos istorijos mokytojos ekspertės Laimos Škėmienės istorijos pamoka 6a klasės moksleiviams. Pamokos tikslas – prisiminti baltų atsiradimo istoriją, išsiaiškinti, kaip baltų kultūra atsispindi jų simboliuose ir ženkluose. Po to moksleiviai buvo pakviesti atlikti kūrybinę užduotį – sukurti raktų pakabuko maketą, papuošti jį baltiškais simboliais. Vėliau vaikai per technologijų pamoką bandys pasigaminti pakabukus, kuriuos papuoš išsirinktais simboliais.

Pamokoje dalyvavusi Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo moksleiviams ir juos atlydėjusiai mokytojai bei kvietė dažniau mūsų bibliotekos Jaunimo studijoje organizuoti įvairias pamokas.

Prieš pietus į Viešąją biblioteką rinkosi Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos 7b klasės moksleiviai, kuriuos atlydėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jovita Brunienė. Susirinkusiems moksleiviams Jaunimo studijoje pranešimą apie baltus skaitė Viešosios bibliotekos bibliografė Jūratė Žmaitienė. Po to vyko praktinis užsiėmimas – moksleiviai piešė įvairius simbolius ant jūros akmenėlių. Simboliška, kad Baltų vienybės dieną edukacijoje buvo piešiama ant akmenėlių, surinktų Baltijos jūros pakrantėje. Ketinama iš vaikų dekoruotų akmenėlių surengti parodą.

Tą pačią dieną Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje buvo eksponuojama literatūros paroda „Ką byloja baltų vienybės ugnys“. Skaitytojai turėjo progą susipažinti su lietuvių, latvių, prūsų, kuršių ir kitų baltų tautų istorija, religija, mitologija, papročiais. Parodą papildė radviliškiečių tautodailininkų Eugenijaus Arbušausko ir Jono Tikuišio sukurtos verpstės.

Baltų vienybės dienai pažymėti renginiai vyko ir rajono bibliotekose.

1. Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos