Diena pasidžiaugti spauda, kalba ir knyga

Gegužės 7-ąją, Radviliškio viešoji biblioteka ir jos filialai paminėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Lygiai 10 val. bibliotekininkai įsijungė į tos dienos akciją „Visa Lietuva skaito 2020“, 10 minučių paskirdami Lietuvos poeto, kraštiečio Vytauto Petro Bložės kūrybos skaitymui, mėgaudamiesi jos gilumu modernumu, daugiaprasmiškumu ir daugiabalsiškumu, kartu mintyse prisimindami mūsų tautos kovą už savąjį raštą. Šie proginiai skaitymai vyko ir kitose rajono bendruomenėse.

Tik knygnešių, kitų atkaklių ir drąsių žmonių dėka šiandien galime džiaugtis galimybe kalbėti ir rašyti nesudarkyta lietuvių kalba. Spaudos atgavimas mūsų tautą prikėlė naujam gyvenimui, tapo pagrindu atgimimui, valstybingumo atkūrimui, kultūros pažangai, lietuviškų tradicijų įsitvirtinimui.

Nuoširdžiai sveikiname visus knygų mylėtojus su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, linkime naujų kūrybinių idėjų, neišsenkančios energijos ir ištikimos draugystės su knyga – dvasiniu kultūros šaltiniu!

Diena pasidžiaugti spauda, kalba ir knyga

Radviliškio viešoji biblioteka