Radviliškio viešojoje bibliotekoje lapkričio 10 d. svečiavosi kraštietis lėlininkas – Vilniaus teatro „Lėlė“ režisierius, dailininkas Rimantas Driežis. Iš Alksnupių k. (Radviliškio r.) kilęs R. Driežis džiaugėsi galėjęs susitikti su gimtojo krašto moksleiviais ir jiems atvirai papasakoti apie lėlių teatro užkulisius.

Renginyje dalyvavo moksleiviai iš Radviliškio Vinco Kudirkos ir Radviliškio Vaižganto progimnazijų.

Iš pradžių R. Driežis vaikams pristatė lėlių rūšis, kurios yra naudojamos lėlių teatre. Kaip sako lėlininkas, vaidinimo metu lėlės atgyja – įvyksta teatro magija – jos judina galūnes, moka kalbėti, jausti. Pristatinėdamas įvairiausias teatro lėles, dailininkas kvietė ir vaikus namuose pasigaminti iš senos pirštinės ar kojinės sau po lėlę.

Driežis vaikams pasakojo apie teatro istoriją, naudojamą techniką, pristatė žiūrovams nematomus savo profesijos aspektus.

Renginys buvo organizuojamas įgyvendinant projektą „Kūrybiniai arbatvakariai su knyga“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Kraštiečiui R. Driežiui dėkojo Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė.