Vasario 7 d. Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje (3 a.) vyko Radviliškio suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus „Meninės raiškos studijos“ plenero darbų parodos „LABAS ITALA“ atidarymas. „Meninės raiškos studijos“ narės praėjusių metų rugsėjo mėn. surengė plenerą Sicilijoje. Nedideliame Italos miestelyje, Mesinos rajone, jos tapė skirtingas kalnų apsuptos gyvenvietės detales. Dabar šie jų kurti darbai papuošė Radviliškio viešąją biblioteką. Parodos autorės renginio svečius kvietė mintimis nusikelti į Italiją – paskanauti jų tradicinių vaišių ir pasimėgauti šio nuostabaus saulėtojo krašto vaizdais.

„Moterų menų studija“ kiekvieną vasarą rengia plenerus. Šis kolektyvas jau seniai svajojo surengti plenerą kokiame nors egzotiškame krašte. Laimėtas „Erasmus+“ projektas menininkes atvedė į Siciliją. Šių kursų dalyvės Italijoje lankė meno galerijas, dalyvavo įvairiuose mokymuose, sėmėsi žinių ir, žinoma, tapė. Tai pagrindinis kelionės tikslas. Parodos atidarymo vakarą menininkės dalijosi kelionės įspūdžiais, pasakojo patirtus nuotykius.

Renginio metu vyko tiesioginė transliacija su projekto dalyves Sicilijoje priėmusios institucijos „Soreal srl“ atstove Simona Crisafulli, kuri pasidžiaugė įvykusiu projektu ir sakė, jog tokio pobūdžio projektų ji tikisi ir daugiau, nes jie padeda užmegzti gražius ryšius tarp Sicilijos ir Lietuvos.

Vos per savaitę laiko skirtingo amžiaus kūrėjos nutapė apie 40 vnt. darbų. Juose atsispindi Italos miestelio kalnai, siaurosios gatvelės, augmenija, senovinių pastatų detalės, bažnyčia bei dekoracijos esančios prie pastatų.

„Meninės raiškos studijos“ vadovė Irmina Savickienė sako, jog moterys Sicilijoje patyrė daug smagių ir kūrybiškų akimirkų ir labai gerai praleido laiką.

Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Rita Vaigauskienė dėkojo visoms projekto dalyvėms, organizatoriams ir Viešajai bibliotekai, kurioje tradiciškai organizuojamos „Meninės raiškos studijos“ darbų parodos.

Neblėstančios energijos ir neprarasti kūrybiškumo moterų kūrėjų komandai linkėjo Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.

Parodą Radviliškio viešojoje bibliotekoje kviečiame lankyti iki kovo 3 d.