Vasario 14 d. Radviliškio viešosios bibliotekos Jaunimo studijoje įvyko protmūšis „Paliesk lietuvių kalbą širdimi“. Tai vienas iš Viešosios bibliotekos renginių, skirtų Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Jame dalyvavo Knygos mylėtojų klubo „Beržė“ nariai.

Renginį paįvairino Radviliškio Kudirkos progimnazijos 4R. klasė moksleivės-skaitovės Mėja ir Urtė, kurios susirinkusiems padovanojo literatūrinę kompoziciją „Odė lietuviškai kalbai“. Moksleives paruošė mokytoja ekspertė Rasmuta Valčiukienė.

Visus renginio dalyvius pasveikino Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri perskaitė Vandos Zaborskaitės žodžius apie kalbą ir kvietė didžiuotis savo gimtąja kalba, kuri UNESCO buvo pripažinta pačia gražiausia kalba pasaulyje.

Po to vyko protmūšis. Geriausiai išmanantys lietuvių kalbą ir mūsų šalies istoriją pasirodė šie Knygos mylėtojų klubo „Beržė“ nariai: Staselė, Aldutė, Zita, Nijolė, Gražina, Sofija, Alfredas, Olė. Nugalėtojams buvo įteiktos simbolinės dovanėlės.

Šios popietės metu buvo pristatyta nauja Viešosios bibliotekos išleista knyga „Žodis, talpinantis laiką. Literatūros kūrėjai ir puoselėtojai“. Joje pateikiami ryškiausi Radviliškio rajono literatai – praeityje kūrę ir dabar tebekuriantys radviliškiečiai bei Radviliškio vardą garsinę žmonės.