Į Pradžią

Ne tik saulė šildo...

2021-07-19

 

Penktadienis. Lauke oro temperatūra +35, darbo patalpoje – šiek tiek daugiau. Lankytojai ilgiau kaip 10–15 minučių Žaislotekoje neištveria ir pažaidę skuba atsivėsinti prie miesto fontano ar kartu su tėveliais traukia prie vandens tvenkinių.

Prie Žaislotekos durų – jaunuolis su maišeliu rankose. Dovydas, buvęs mūsų lankytojas, renginių dalyvis ir šaunus pagalbininkas, dabar jau abiturientas. „Turiu stalo žaidimų, pagalvojau, kodėl jų nepadovanojus tokiai smagiai savo vaikystės vietai? “

Gera iki graudumo... Džiugu, kad Dovydas Paškauskas ir kiti, „išaugę“ savo žaislus bei žaidimus, noriai dalijasi jais su kitais, o mes – ir su kaimų bibliotekomis. Nuoširdus ačiū ir Urtei Mikštaitei, Oskarui ir Erikui Gaideliams, Dominykai Šimkutei iš Norvegijos, Ugnei ir Ignui Dainauskiams, Evitai ir Miglei Trumpikaitėms, Liepai Mikalauskaitei, Adelei ir Danielei Poškutėms, visiems, kurie jau yra dovanoję ar dar pasidalins savo vaikystės dalimi su mumis.

Koks teisus buvo poetas Justinas Marcinkevičius sakydamas: „Jei žmonės nebūtų saulėmis, ką reikštų viena saulė aukštai danguj...“

Žaislotekos informacija

Įsiminęs literatūrinis susitikimas

2021-07-15

 

Liepos 14-osios pavakarę knygų bičiulius Viešoji biblioteka pakvietė į literatūrinę kelionę – susitikimą su knygų autore, dailininke Eitvyde Pranevičiene, jos naujo novelių rinkinio „Angelų vasara“ pristatymą. Į renginį atvyko ir literatūros kritikas, rašytojas, žurnalistas Ramūnas Čičelis  bei saksofonu grojantis Romaldas Žilinskas.

daugiau

Parodoje – karūnų grožis ir įvairovė

2021-07-13

  

Liepos 6-ąją minint Valstybės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną, išvakarėse  Radviliškio miesto aikštėje buvo pristatytas jau tradiciniu tampantis Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“.

daugiau

Akcija „Vasara su knyga“. Autizmo spektro sutrikimas – ne kliūtis dalyvauti!

2021-07-13

Autizmo spektro sutrikimas – ne kliūtis mėgautis madingiausiu šios vasaros desertu – knyga! Prieš vykdamas į biblioteką, pažymėtą ženklu „Biblioteka visiems“, tinklapyje bibliotekavisiems.com peržiūrėk bibliotekos socialinę istoriją (ten pamatysi, kaip atrodo patalpos ir erdvės, susipažinsi su darbuotojais, skaitydamas jų trumpus prisistatymus ir apžiūrėdamas nuotraukas).
O tuomet ramiai keliauk atrasti skaitymo džiaugsmą – jei pasiruoši vizitui į biblioteką, triukšmas, šviesos, žmonės ir kiti dirgikliai nerimo nebekels arba bus gerokai mažiau juntami. 
Prieš pradėdamas skaityti, nepamiršk užpildyti dalyvio anketos svetainėje vasarasuknyga.lt arba susisiek su savo bibliotekininku.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos informacija

Bibliotekininkai mokėsi nuotoliniu būdu

2021-07-12

 

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai balandžio–birželio mėnesiais  direktorės V. Šukaitienės iniciatyva vieną kartą per savaitę skyrė mokymams nuotoliniu būdu.  Mokymai leido pasirinkti norimas temas. Įtraukiančios pamokos, pokalbiai, kitos mokymų formos dalyviams leido plėsti turimas žinias ir padėjo atrasti naujų dalykų.

 

daugiau

Legenda apie skaitantį vaiką

2021-07-12

Vienas senas išminčius, kuris jau senokai sėdi ant debesies ir stebi mūsų besikeičiantį, iššūkių pilną pasaulį, kažkada pasakojo legendą apie skaitantį vaiką.

Pamenu, jis sakė, kad šio mažo vaiko skulptūra ir šiandien kažkur slepiasi miestelio prieigose, kad jis laukia Jūsų prisilietimo ir svajonių.

Kas tai per legenda? Gal prisimenate Jūs?

daugiau