Į Pradžią „Vaikų bibliotekėlė 2015“ – Radviliškyje

„Vaikų bibliotekėlė 2015“ – Radviliškyje

2015-05-29

Gegužės 26 d. Radviliškio viešosios bibliotekos konferencijų salėje įvyko renginys „Vaikų bibliotekėlė 2015“. Į jį susirinko Radviliškio rajono kaimo, mokyklų bibliotekų, pradinių, pagrindinių mokyklų, kitų ugdymo įstaigų darbuotojai, moksleiviai.

Pagrindinis šventinio renginio akcentas – pažintis su labdaros ir paramos fondu „Švieskime vaikus“, kuris įkurtas 2013 m. ir kurio steigėjai yra žinomas muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas bei agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas Ramūnas Karbauskis. Fondas siekia aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams, skatinti vaikus skaityti, o rašytojus – kurti literatūrą vaikams. Lėšos fondui renkamos per įvairius kultūrinius renginius, akcijas, jų gaunama ir iš rėmėjų, tarp kurių yra Ramūnas Karbauskis, aukojantis didžiausias sumas.
Jis renginio metu ir pristatė fondo veiklą, geriausių vaikiškų knygų rinkinius. Papasakojo, kad jau surinktos, daugiau kaip 10 tūkst. egzempliorių tiražu išleistos geriausių vaikiškų knygų „Vaikų bibliotekėlės“, šešios pirmojo Nacionalinio vaikų literatūros laureatų knygos ir penkios Prano Mašioto pasakų knygelės. Mecenatas atvyko, kad padovanotų pirmojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygų. Visiems buvo įteikti dovanų maišeliai, kuriuose – 13 pavadinimų 26 egzemplioriai knygų vaikams.
Svečias supažindino su mažąja Lietuvos kultūros sostine – Naisiais, tenykšte kultūrine veikla. Visi renginio dalyviai gavo po laikraštį „Naisių žemė“ ir Andriaus Mamontovo dainų diskelį vaikams.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos