Į Pradžią „Sveikata – per pažinimą“

„Sveikata – per pažinimą“

2015-06-18

Birželio 11 dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Turizmo informacijos centras pakvietė radviliškiečius į pažintinę kelionę pėsčiomis prie Velžių piliakalnio.

Istorijos ir sveikos gyvensenos mėgėjai keliavo maršrutu Radviliškis–Karčemos–Linkaičiai–Velžiai. Juos lydėjo gidas, istorikas-archeologas Sigitas Senulis, kuris priminė Karčemų ir aplinkinių kaimų – Verdulių bei Velžių – istoriją, papasakojo apie Linkaičių artilerijos dirbtuvių, prieš Antrąjį pasaulinį karą buvusių viena moderniausių ginkluotės įmonių Europoje, raidą, Verdenės šaltinį, į Lietuvos gamtinį paveldą įtrauktą Linkaičių pušį, dirbtinai iš dviejų vandens telkinių – Ežerėlės ir Žirnelio – suformuotą Arimaičių ežerą, I tūkstantmečiu datuojamą Velžių piliakalnį, po jo kasinėjimų aptiktus radinius. Nužingsniavę 11 kilometrų ir užtrukę dvi su puse valandos, keliauninkai apsistojo Arimaičių ežero pakrantėje įkurtoje poilsio zonoje. Ten pasistiprinę, atsigaivinę, kai kurie išsimaudę ežere, prie laužo aptarė dienos žygį, aplankytus objektus ir pradėjo planuoti kitą maršrutą pėsčiomis.
Žygis – projekto „Sveikata – per pažinimą“ dalis. Jo tikslas – propaguojant sveiką gyvenimo būdą, paruošti pažintinius maršrutus pėsčiomis po Radviliškio rajono lankytinas vietas. Rudenį numatoma parengti leidinuką – nueitą maršrutą su jo žemėlapiu bei informacija apie pakeliui esančius objektus, sužymėtomis vietomis, kur galima atsigaivinti, prisėsti, nusipirkti reikiamų prekių, užkąsti ir panašiai. Žemėlapis papildys Radviliškio turizmo informacijos centro leidinius.
Projektas iš dalies finansuojamas Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos programų rėmimo specialiosios programos lėšomis. Žygiui reikalingus atšvaitus padovanojo Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyrius.

Teksto ir nuotraukų autorė
Laura Bagučanskytė,
projekto koordinatorė,
Radviliškio viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė