Į Pradžią Vaikų vasaros stovykla bibliotekoje

Vaikų vasaros stovykla bibliotekoje

2015-06-23

Birželio 16–19 dienomis Radviliškio viešojoje bibliotekoje šurmuliavo vaikų vasaros stovykla „Skaityk. Pažink. Tobulėk“. Šį projektą finansavo rajono Savivaldybė vaikų vasaros programų rėmimo konkurso lėšomis. Stovykloje dalyvavo 17 jaunųjų knygos bičiulių.

Pirmąją dieną stovyklautojai susitiko su buvusia ilgamete folklorinio ansamblio „Aidija“ vadove Angele Virgailiene ir ansamblio dalyve Laimute Vaičiulyte. Viešnios papasakojo apie Lietuvos etnografinius regionus, jų savitumą, paporino šmaikščių pasakojimų bei istorijų iš kiekvieno krašto, pamokė šokių, dainų ir žaidimų. Viešosios bibliotekos lėlių teatras „Boružėlė“ parodė vaikams miniatiūrą „Kolumbo gimtadienis“ pagal Juozo Erlicko to paties pavadinimo kūrinį.
Vaikų laukė ir kitos turiningos dienos. Apsilankėme Geležinkelių muziejuje Šiauliuose, viešėjome didžiausioje Šiaulių apskrityje – Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, susipažinome su Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos Vaikų literatūros skyriumi, apžiūrėjome ten veikiančią lėlių parodą. Dalyvavome viktorinose, sprendėme kryžiažodžius apie knygas ir biblioteką, kūrėme tęsinius Juliaus Kelero sukurtoms istorijoms.
Pabuvome ir Kelmės krašto muziejuje, kur autentiškoje svirno aplinkoje susipažinome su piemenėlių buitimi, žaidimais, vaišinomės tradiciniu žemaičių valgiu – bulvėmis su sėmeniniu. Apsilankėme Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Čia sužinojome apie bibliotekos ir jos skyrių veiklą, žaidėme tenykščio dailininko Andriaus Seselsko sukurtais žaidimais apie Kelmės miestą.
Paskutiniąją stovyklos dieną vaikai susitiko su kraštiete poete Eugenija Liumaite ir muzikantu Antanu. Viešnia pristatė savo kūrybos knygas, kartu su vaikais šoko ir dainavo dainas pagal jos sukurtus tekstus.
Susitikome ir su tautodailininke Irena Butviliene. Ji parodė savo sukurtas lėles, kurios buvo eksponuotos Radviliškio viešojoje bibliotekoje, Pakruojo dvare bei Pasvalio krašto muziejuje. Paaiškino patį lėlės gamybos procesą, pamokė, kaip galima patiems pasidaryti nesudėtingą lėlę.
Per šiltą vasarišką lietutį skubėjome į susitikimą su „Jaunimo erdvės“ atstovais. Čia stovyklautojus pasitiko šaunūs darbuotojai Mindaugas ir Vladas. Jie supažindino vaikus su veikla, smalsiausieji ir jauniausieji stovyklautojai rado paslėptą „lobį“ ir gavo dovanų su „Jaunimo erdvės“ atributika.
Stovyklos vadas Nojus Jokubaitis sukūrė pasaką „Seklys Cukrinis avinėlis“, kurią nusprendėme pasekti ir aptarti pasakų popietės metu.
Išsiskirstėme kupini naujų įspūdžių ir gerų emocijų, gavę stovyklautojų pažymėjimus ir dovanų po knygą, pasižadėję vasarą taip pat draugauti su knygomis.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.