Į Pradžią Radviliškio bibliotekininkai septynioliktoje knygų mugėje

Radviliškio bibliotekininkai septynioliktoje knygų mugėje

2016-03-01

Šiųmetėje Vilniaus knygų mugėje, kaip ir kasmet, apsilankė ir grupelė Radviliškio Viešosios bibliotekos darbuotojų.

Vykome vasario 25-ąją, pačią pirmąją mugės dieną, pavadintą bičiulių diena. Ir tikrai – jautėmės kaip tarp bičiulių, bendraminčių, o dar knygų apsuptyje, todėl išvyka ne tik neprailgo, bet buvo netgi gerokai trumpesnė nei norėjome – mielai būtume ten pasilikę visas tris dienas.
Vilniaus knygų mugė yra didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, kurioje šiemet dalyvavo apie 300 Lietuvos bei užsienio leidyklų ir net 35 svečiai iš 13 šalių. Renginio programa įspūdinga, siūlanti ne tik knygas, bet ir įvairias su jomis susijusias pramogas, kurių keletą išbandėme.
Septynioliktoje knygų mugėje, kurios tema buvo „Personažas ieško autoriaus“, veikė diskusijų klubas, meno parodos, knygos kino salė, muzikos salė, knygų dirbtuvės „Tu gali susikurti knygą“, vyko antikvarinių knygų aukcionas ir daugelis kitų įdomių dalykų, jau nekalbant apie įvairias pramogas ir užsiėmimus skirtus vaikams ir jaunimui, kurie tikrai buvo įdomūs ne tik jiems.
Mielai apsilankėme Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos organizuotoje „Literatūrinėje vaistinėje“, iš ten parsivežėme krūvas tik mūsų organizmui pritaikytų receptų ir dabar jaučiamės dar sveikesni nei iki šiol. O interaktyvusis „Bibliorakulas“ atsakė į visus rūpimus klausimus, net ir pačius slapčiausius. Tikslumas – šimtaprocentinis!
Grįžome pasisėmę idėjų, susitikę su kolegomis ir kraštiečiais, o svarbiausia – pamatę knygų įvairovę ir gausą, kuri maloniai šildė širdį, nors dar kol kas ir neparkeliavo į mūsų rajono bibliotekas. Dabar belieka laukti paskirto finansavimo, kad galėtume matytais leidiniais pasidalinti ir su skaitytojais, bei kitos knygų mugės, kuri, beje, jau vadinsis „Lietuviški ženklai pasaulyje“.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos