Į Pradžią Viešojoje bibliotekoje – tapybos paroda

Viešojoje bibliotekoje – tapybos paroda

2016-04-19

Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė (kairėje), parodos autorė Genė Stugienė (viduryje) ir Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė

Balandžio 13 dieną Viešojoje bibliotekoje atidaryta kraštietės dailininkės Genės Stugienės tapybos darbų paroda „Prisiminimai“.

Renginys pritraukė nemažą būrį dalyvių: dailininkės kolegų, pažįstamų, draugų, gerbėjų, pavienių svečių. Genės Stugienės parodą pristatė menotyrininkė Vaida Griciuvienė. Parodos autorė trumpai papasakojo apie save, kūrybos pradžią, apie tai, kas įkvepia šiai veiklai. Sakė esanti neabejinga gamtai ir Lietuvių liaudies menui.

Gražių žodžių ir sveikinimų dailininkei išsakė Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė ir įteikė padėkos raštą už spalvingą tapybos parodą ir už kraštiečiams dovanotą meno pojūtį, dvasios pakylėjimą. Autorė taip pat sulaukė sveikinimų iš parodoje dalyvavusių svečių, kurie džiaugėsi parodos eksponatais, atspindimų vaizdų grožiu ir šiluma.

Parodoje eksponuojami 3 technikų darbai: akvareliniai paveikslai su Tyrulių vaizdais, taip pat pastele atlikti darbai, kuriuose vaizduojami žmonių portretai, ir tapyba ant šilko.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

***

Kažkada pamatyti bei išgyventi įvykiai neprašyti mus įtraukia, įsukdami į klaidžius minčių verpetus. Prisiminti ir mintimis sugrįžti galima daug kur. Pasitelkę vaizduotę ir kelionę laiku, kiekvienas iš mūsų nesunkiai galime iš giliausių pasąmonės kerčių prikelti nerūpestingą vaikystę ar spalvingus nutrūktgalviškos jaunystės išgyvenimus. Skiriasi tik vieta, laikas ar sutikti žmonės.

Genės Stugienės paroda „Prisiminimai“ – tai iliustratyvi minčių dėlionė, priverčianti trumpam sustoti ir atsikvėpti, pabėgant nuo nuolatinio skubėjimo. „Prisiminimai“ – jau  penktoji  personalinė dailininkės paroda, surengta Radviliškio viešojoje bibliotekoje. Šioje parodoje autorė eksponuojamais darbais atkuria savo prisiminimus, juos vizualizuoja skirtingomis išraiškos formomis ir technikomis – akvarele, tapyba ant šilko, pastele.  Genė Stugienė – įvairiapusė ir universali menininkė. Piešia pieštuku bei pastele, lieja akvarelę, tapo aliejumi ir ant šilko, užsiima batikos darbais.

Eksponuojamuose kūriniuose prisiminimais sugrįžta į jai artimas lankytas vietas, o  pastele pieštuose portretuose dar kartą susitinka su pažįstamais žmonėmis. Švelniose ir subtiliose akvarelėse jautriai atskleidžia gamtos trapumą, amžinybės dvelksmą. Jaučiamas autorės prieraišumas konkrečiai vietovei – vaizduojami motyvai užfiksuoti Radviliškio, Tyrulių, Pašušvio, Užvenčio apylinkėse. Gamtos peizažus papildo organiškai įlieti žmogaus pėdsakai – architektūrinės detalės, pastatai, tilteliai. Akvarelėje švelnūs teptuko prisilietimai kuria harmoniją tarp žmogaus rankomis sukurtų objektų ir gamtos – tai ekspresyvūs ir saulėti kameriniai fragmentai. Parodoje eksponuojami portretai – psichologizuoti, atskleidžiantys individualią piešiamos asmenybės pusę bei ramią, aiškią vidinę pusiausvyrą. Viename iš portretų siekiama išryškinti gamtos ir žmogaus ryšį. Ant šilko perkelti gėlių motyvai akcentuoja vienadienį jų trapumą, žavumą ir byloja apie dailininkės neabejingumą lietuviškų pievų bei darželio augmenijai. Nulietų paviršių daugiasluoksniškumui būdingos šiltos ir ramios spalvos.

Visa Genės Stugienės kūryba susijusi su pačios savęs nuolatiniu tobulinimu, atsinaujinimu bei aktualizavimu viešosiose erdvėse. Šia paroda pristatydama naujausią kūrybą, su žiūrovu dalijasi savo pasaulėjauta. Eksponuojamuose darbuose persipynęs dualizmas – kūrėjos emocionalumas papildomas racionalumu. Konstruktyvi piešinių kompozicija sugretinama su estetiškumo bei subtilių niuansų paieškomis, surastomis paprastume.  Iš kūrinių spinduliuoja dailininkės išjaustos emocijos, kuomet stebintysis nesąmoningai įtraukiamas į paveikslo erdvėje kuriamą prisiminimų pasaulį.

 

Vaida Griciuvienė,

menotyrininkė