Į Pradžią Seime pagerbti aktyviausi bibliotekų skaitytojai

Seime pagerbti aktyviausi bibliotekų skaitytojai

2016-05-27

Gegužės 25 d. istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje pagerbti aktyviausi 2015 metų skaitytojai ir skaitomiausių knygų autoriai. Dalyvius pasveikino šio šventinio renginio iniciatorė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, skaitomiausių knygų autoriai – rašytoja, menotyros mokslų daktarė Kristina Sabaliauskaitė ir vaikų rašytojas Vytautas Račickas.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė pažymėjo, kad žmonės, saugantys ir populiarinantys lietuvišką knygą, nuo mažens skatinantys skaityti vaikus, organizuojantys ir kviečiantys visuomenę į įvairius kultūros renginius, gali būti vadinami knygnešiais. „Šiandien tie žmonės yra bibliotekininkai“ – sveikindama susirinkusiuosius sakė parlamento vadovė.
Skaitomiausių knygų autorė K. Sabaliauskaitė tvirtino, kad skaitymas – tai didžiulis malonumas, o knyga – dvasinis penas: „Be skaitymo mūsų sielas ištinka paprasčiausias dvasinis badas. Neskaitanti visuomenė – tai nuskurdusi, nuskurusi, išbadėjusi, nuo pasaulio atsiliekančių dvasios ubagų visuomenė, kurios neišgelbės jokios technologijos“.
Vienas iš skaitomiausių knygų vaikams autorių rašytojas Vytautas Račickas teigė vaikams rašantis todėl, kad suaugę žmonės gali gyventi ir be knygų, o vaikai negali. Rašytojas pabrėžė, kad ypač vertina tiesioginį autoriaus ir skaitytojo bendravimą, nes tai padeda suprasti skaitytojo poreikius.
Vitražo galerijoje buvo eksponuojama skaitomiausių lietuvių autorių knygų paroda. 2015 metais skaitytojai dažniausiai bibliotekose rinkosi šių mūsų šalies autorių knygas: Kristinos Sabaliauskaitės, Romualdo Granausko, Irenos Buivydaitės, Andriaus Tapino, Rūtos Vanagaitės, Roko Flick, Nijolės Narmontaitės, Aldonos Ruseckaitės, Apolinaro Čepulio, Algimanto Čekuolio, Alvydo Šlepiko. Vaikai – Linos Žutautės, Vytauto Račicko, Vytauto V. Landsbergio, Kristinos Gudonytės, Rebekos Unos, Danguolės Kandrotienės, Tomo Dirgėlos knygas.
Radviliškio biblioteka aktyviausiais skaitytojais pripažino Vytautą Visocką ir Gintarę Paskočimaitę. Jie taip pat dalyvavo šiame renginyje ir buvo pagerbti Padėkos raštais.
Nuoširdžiai juos sveikiname!

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Nijolė Stankuvienė
Autorės nuotrauka