Į Pradžią Knygos bičiulių vasara

Knygos bičiulių vasara

2016-06-28

Vasara – atostogų ir poilsio metas, kai duris užveria mokyklos, užklasinės veiklos centrai, o vaikai turi daugiau laisvo laiko, tad Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius jau ketvirtą vasarą iš eilės jaunuosius knygos bičiulius  pakvietė prasmingai jį praleisti.

Ši vaikų vasaros užimtumo stovykla, kurios  šūkis  „Knygos bičiulių vasara“  buvo skirta nuolatiniams ir šauniausiems bibliotekos  skaitytojams, savanoriams, padėjėjams. Turėdami gana kuklų stovyklos biudžetą, stovyklos organizatoriai suplanavo net 4 įdomias ir prasmingas stovyklavimo  dienas.

Birželio 13-ąją dieną pavadinome „Kūrybine diena“, kurios metu per žaidimus vyko dalyvių susipažinimas, stovyklos kapitono ir jo pavaduotojų rinkimai. Vėliau susitikti su  vaikais atėjo kraštietė, poetė Rita Jankevičienė. Valanda su ja pralėkė greitai. Poetė ne tik pristatė savo kūrybą, bet ir visus vaikus bandė užkrėsti „kūrybiniu virusu“. Vėliau vaikai vaišinosi saldainiais, gaiviaisiais gėrimais ir aptarė pirmosios stovyklos dienos veiklą. O ši  diena buvo įvertinta vien šypsenėlėmis.

Antrąją stovyklos dieną vykome į Šiaulėnų Šiaulės apžvalgos bokštą, aplankėme Šiaulėnų krašto muziejų, bažnyčią, koplyčią. Miestelio  bibliotekoje susitikome su bibliotekininke Almute ir   tenykščiais knygos bičiuliais.

Dienos veiklos įvertinimui nebuvo pagailėta šypsenėlių.

Trečiąją stovyklos dieną, aplenkę lietų, vykome į Šeduvos miestelį.

Ją pavadinome „Istorijos žinių diena Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje – Šeduvoje“.

Ekskursijų vadovė papasakojo miesto įkūrimo istoriją, aplankėme didingąją Šeduvos bažnyčią, pasivaikščiojome Niauduvos pakrante. Smagiai ir išradingai laiką leidome Šeduvos bibliotekoje kartu su bibliotekininke Asta.  Ji parengė vaikams nuotaikingą viktoriną apie knygas. Kartu su bibliotekininke mokėmės  kalbėti šeduvietiškai, garsiai skaitėme Emilijos Brajinskienės ( Šeduvos babos) tarmiškai parašytos knygos „Tetervins subild“ tekstus.

Dienos veiklos įvertinimas  - didelės šypsenos.

Ketvirtoji diena prasidėjo nuo  edukacinio žaidimo „Radviliškio rajonas“, kurio metu pasitikrinome, ką mes žinome apie savo rajoną, o  viktorinos klausimai apie knygas ir biblioteką vaikams priminė tai, kas truputį buvo primiršta. Aplankėme net Knygos muziejų bibliotekoje ir apžiūrėjome, kaip atrodo labai senos knygos ir kuo jos skiriasi nuo dabartinių. Stovyklavimą  knygos bičiuliai  baigė linksmu pasibuvimu  žaidimų kambary  „Straksius“.

Gražiai ir jaukiai susėdę Žaislotekoje, aptarėme stovyklos  veiklą, įvertindami ją šypsenėlėmis. O jų buvo lygiai septyniolika, lygiai tiek, kiek ir stovyklos dalyvių. Na ir paskutiniai štrichai- stovyklautojų apdovanojimai. Ir palinkėjimas visiems, kad kitą vasarą vėl galėtume susitikti vaikų vasaros užimtumo stovykloje.

Nijolė Pakštienė

RVB vaikų literatūros skyriaus vedėja