Į Pradžią Bibliotekai dovanota senų leidinių

Bibliotekai dovanota senų leidinių

2016-09-05

Radviliškio viešosios bibliotekos Knygos muziejus pasipildė senais ir vertingais leidiniais iš šeduvio Petro Dūdėno kolekcijos.

Šią vasarą Viešosios bibliotekos ir Šeduvos filialo darbuotojai apsilankė pas kolekcininką Petrą Dūdėną, gyvenantį Šeduvoje, kuris beveik visą gyvenimą kaupia įvairius leidinius. Šeduvos gyventojai miestelio bibliotekoje jau turėjo galimybę susipažinti su senųjų leidinių ir kalendorių parodomis iš jo gausaus archyvo. Pasak šio garbaus amžiaus šeduvio, jis visada domėjosi senienomis, tad jų kolekcijai pritaikė sandėliuką, nes bute laikyti vietos nebeužteko.
Petras Dūdėnas yra išsaugojęs leidinių Lietuvos kariuomenės, kultūros, religijos, kitomis temomis net nuo 1928 metų. Nemaža dalis – šalies rajonų laikraščiai, žurnalai, atvirukai, kalendoriai, bukletai, dainų švenčių ženkliukai, plakatai, knygos. Viskas stropiai įrišta, sutvarkyta. Kolekcija sukaupta jo paties, padovanota tų, kurie žino ir gerbia jo pomėgį.
Viešosios bibliotekos darbuotojai parsivežė vertingų senųjų leidinių: laikraščių Lietuvos ūkininkas (1931–1936 m.), Naujas žodis (1929–1990 m.), Žiburėlis (1923 m.), žemaičių savaitraščio Žemaitis (1928 m.) komplektus, žurnalų Ekrano naujienos (1961 m.), Kinas (1956, 1958, 1959 m.) ir kitų.
Džiaugiamės, kad bibliotekoje esančio Knygos muziejaus ekspozicija pasipildys šiais senais ir vertingais leidiniais, kurie bus prieinami visiems radviliškiečiams bei miesto svečiams.

Daiva Paulauskienė,
Informacijos-kraštotyros skyriaus vedėja