Į Pradžią Radviliškio viešoji biblioteka pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nesvyžiaus rajono viešąja biblioteka

Radviliškio viešoji biblioteka pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nesvyžiaus rajono viešąja biblioteka

2016-09-21

Į Radviliškį atvykę bibliotekininkai iš Nesvyžiaus rajono (Baltarusija) viešosios bibliotekos pasirašė tarptautinio bendradarbiavimo sutartį su Radviliškio rajono viešąja biblioteka. Sutartį pasirašė valstybinės kultūros įstaigos Nesvyžiaus centrinės rajoninės Pavlo Pronuzo bibliotekos direktorė Liudmila Vitko ir Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.

Sutarties pasirašymo proga abiejų įstaigų vadoves pasveikino Kazimieras Augulis, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas. „Besiplečiant Radviliškio rajono savivaldybės ir Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto bendradarbiavimo krypčių laukui, džiaugiamės sulaukę bibliotekininkų iš Nesvyžiaus iniciatyvos bendradarbiauti bibliotekininkystės srityje. Manau, kad pasikeitimas patirtimi, naujų iniciatyvų ir projektų įgyvendinimas bus naudingas abiem pusėms: vieni pasisems naujų idėjų bibliotekos modernizavimo, informacinių technologijų panaudojimo bibliotekininkystėje srityse, kiti turės galimybę papildyti Radviliškio miesto istoriją susipažinę su dalimi Radvilų archyvo, pasaulinės reikšmės dokumentinio paveldo kolekcijos, saugomos Nesvyžiaus bibliotekoje“, – sakė jis.
Violeta Šukaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, pasirašiusi sutartį, išreiškė viltį, kad prasidėsiantis Nesvyžiaus ir Radviliškio bibliotekų bendras profesinis ėjimas į priekį bus visapusiškai naudingas keitimosi informacija, patirtimi, naujovėmis, iniciatyvomis prasme, atvers naujas perspektyvas pažangai, o visa tai pasitarnaus bibliotekų darbo tobulinimui, skaitytojams ir lankytojams, visiems knygos bičiuliams, prisidės prie kaimyniškų santykių stiprinimo.
Po ceremonijos svečiai iš Nesvyžiaus apžiūrėjo Radviliškio viešąją biblioteką ir jos filialus Kutiškiuose ir Aukštelkuose. Juos sudomino žaisloteka ir joje vykdomos veiklos, nustebino tai, kad skaitytojai patys, be bibliotekininkų pagalbos, gali pasiimti ir grąžinti knygas, leidybinė bibliotekos veikla.
„Esame labai panašūs: jūsų biblioteka turi 24 filialus, Nesvyžiaus – 22, dirba labai panašus bibliotekininkų skaičius, skaitytojų turime taip pat beveik vienodą skaičių, tad tikiu, kad Radviliškio ir Nesvyžiaus bibliotekų bendradarbiavimas bus produktyvus tiek pasidalijimo darbo patirtimi, tiek paprasto žmogiško bendravimo srityje“, – sakė L. Vitko.
Nesvyžiaus delegacijos vadovas Aleksandras Kruhlikas, Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto Ideologinio darbo, kultūros ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas pakvietė Radviliškio bibliotekininkus atsakomojo vizito.


Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Viešosios bibliotekos archyvo nuotr.