Į Pradžią Klubas įvairina veiklą

Klubas įvairina veiklą

2017-01-04

1Trečiojo amžiaus universiteto Knygų mylėtojų klubo „Beržė“ nariai turininga veikla palydėjo Bibliotekų metus.

Renginių būta daug ir įvairiausių: susitikimas su knygų autoriais, aktoriais, kultūros žmonėmis, parodos, konferencijos. Klubo sueigose aptartos knygos, kurios pristatytos geriausių 2016 metų knygų rinkimams. Gruodžio mėnesį surengta mažo formato knygelių parodėlė. Į ją klubo nariai sunešė ilgus metus rinktas knygeles. Rezultatai pranoko lūkesčius: parodėlėje puikavosi daugiau kaip šimtas unikalių leidinių, su kuriais gali susipažinti bibliotekos lankytojai.

Neseniai klubo nariams organizuota ekskursija po Viešąją biblioteką. Juk vienas dalykas – tik ateiti į biblioteką naujos knygos ar kitokio leidinio, kitas – iš arti susipažinti su šio kultūros židinio, knygos šventovės veikla. O ji verta gražiausių žodžių.

2

3

4 k

 

Štai Komplektavimo skyrius. Čia kiekviena knyga gauna „kelialapį“ į tikrąjį savo – bibliotekinį – gyvenimą. Nustatytame knygos puslapyje įrašomas inventorinis numeris, knyga įtraukiama į elektroninį katalogą. Dabar knyga pasiekiama bet kam ir bet kur – juk internetas visagalis. Prie naujų knygų šūsnies pluša patyrusios bibliotekininkės – Vita Mikalkėnienė, Salvinija Mataitytė, Genovaitė Lukšaitė, Eugenija Obijuchienė. Darbo daug – čia knygų siuntos komplektuojamos ir bibliotekos filialams. O jų rajone – 25. Tačiau bibliotekininkėms smagu, nes svarbiausia – gaunama daugiau naujų knygų. Ir ne tik už pinigus, kurių nėra daug. Padeda mecenatai. Vien tik Ramūno Karbauskio fondas bibliotekai atvežė kelis šimtus knygų.

     Informacijos-kraštotyros skyrius – tarsi knygų šventovės altorius. Čia surinkti visų rajono literatų, kūrėjų darbai. O jų tikrai daug. Tik peržvelgęs lentynas, pavartęs leidinius supranti, kad mes, radviliškiečiai, turime kuo didžiuotis. Ir džiugu, kad visa tai bus išsaugota būsimoms kartoms. Tuo rūpinasi skyriaus darbuotojos Daiva Paulauskienė, Rima Giedrienė, Virginija Simaitienė, Rūta Ruseckienė. Prie šio skyriaus yra moderni skaitykla, kurioje įrengtas internetinis ryšys. Joje prie kompiuterių visada pilna lankytojų.

Kompiuteriai, naujos technologijos ir kituose skyriuose. Tuo Vaikų literatūros skyriuje didžiuojasi darbuotojos Nijolė Pakštienė, Vilija Budraitienė, Ramunė Bielskienė. Čia niekad nerasi tuščios vietos prie kompiuterio. Net grafikai sudaromi, kam ir kada ateiti į biblioteką.

Bene geriausiai bibliotekos skaitytojams pažįstamas Suaugusiųjų aptarnavimo skyrius. Į jį knygų paimti, pasikeisti užeina daugiau kaip du tūkstančiai skaitytojų per metus. Fonde yra per 50 tūkst. knygų ir kitų leidinių. Šioje knygų jūroje kiekvienam talkina, padeda surasti norimą knygą bibliotekininkės Nijolė Stankuvienė, Vida Maceikienė, Ramutė Zavadskienė, Loreta Skačkauskaitė, Alma Balčiauskienė.  Ir joms nėra sunku, nes padeda  elektroninis knygų katalogas. Skaitytojų patogumui čia įrengtas elektroninis knygų grąžinimo bei išdavimo įrenginys.

Už knygų stelažų – Periodikos skyrius. Jo lentynose – 126 pavadinimų įvairiausi žurnalai, laikraščių komplektai. Vyresnioji bibliotekininkė Rima Mockienė sako, kad tai – tikras lobis smalsiam žmogui.

Tam, kas praveria bibliotekos duris, pirmiausia į akis krinta užrašas – „Pelėdžiukų svetainė“. Tai – Žaisloteka. Joje visada šurmulys, vaikiškas juokas. Čia rodomi vaikiški spektakliai, skaitomos knygutės, pilna žaislų. Labai svarbu, kad čia dirbančioms bibliotekininkėms Audronei Sinušaitei ir Jolantai Šilinskienei noriai talkininkauja tėveliai, kiti suaugusieji. Mūsų klubo narė Danguolė Dabašinskienė pasisiūlė tapti pasakų močiute ir buvo maloniai priimta.

Klubo narių ekskursijai po Viešąją biblioteką vadovavo vyresnioji bibliotekininkė Alma Balčiauskienė. Mus šiltai priėmė, apie bibliotekos planus, numatomus renginius 2017 metais papasakojo direktorė Violeta Šukaitienė. Kartu pasidžiaugėme naujausiu bibliotekoje leidžiamo kultūros ir istorijos žurnalo „Radviliškio kraštas“ numeriu.

Alfredas Krikštanas, Knygų mylėtojų klubo „Beržė“ narys

 

 

Nuotraukų autorė – Dovilė Jankutė

1 – Vaikų literatūros skyriuje

2 - Senjorai Viešosios bibliotekos konferencijų salėje

3 – Džiaugsmingos akimirkos bibliotekos Žaislotekoje

4 – Mažo formato knygelių iš asmeninių  bibliotekų paroda