Į Pradžią Radviliškio viešosios bibliotekos jubiliejinės iškilmės

Radviliškio viešosios bibliotekos jubiliejinės iškilmės

2017-03-21

 

1123

Kovo 17-ąją Radviliškio viešoji biblioteka šventė savo 80 metų jubiliejų. Tai buvo įsimintina proga ir šios bibliotekos, jos filialų darbuotojams, ir turbūt daugeliui radviliškiečių bei kitų rajono gyventojų.

Tą ramią, sparčiai pavasarėjančią dieną vėjyje besiplaikstančiais spalvotais balionais ir originaliais paveikslais languose Viešoji biblioteka kvietė į savo jubiliejines iškilmes „Šlama puslapiai knygų tyloj...", kurių jau ir pavadinimas žadėjo, kad renginyje bus prisimenama šios įstaigos istorija, apžvelgiama dabartis, dalijamasi mintimis apie knygą ir jos skleidžiamą šviesą.

Šventę vedė Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai Gabrielius Verdingas ir Geraldas Salagubovas. Jaunieji renginio moderatoriai, įkūniję viduramžių metraštininkus, susirinkusiesiems liudijo metraštininkų darbo svarbą ir reikšmę. Versdami aštuonias simbolines bibliotekos istorijos knygas, Baltasis ir Juodasis metraštininkai dalyvius tarsi lydėjo aštuonis žingsnius nueitu dešimtmečių keliu, primindami bibliotekos raidą, pagerbdami joje dirbusius ir dirbančius žmones, rėmėjus, bičiulius, atspindėdami šiandieninę jos veiklą. Tokiai apžvalgai talkino ir jubiliejaus proga sukurtas bei parodytas trumpas filmas apie Viešosios bibliotekos praeitį ir dabartį. Po to kalbėjusi Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasidžiaugė, kad išskirtine proga apžvelgti bibliotekos kelią, išsakyti savo minčių susirinko tiek daug svečių, radviliškiečių.

 Įdomiais prisiminimais renginyje pasidalijo buvusi Radviliškio rajoninės bibliotekos vedėja Ona Venslovienė ir buvusi Vaikų literatūros skyriaus vedėja Genovaitė Zdanienė.

Gražių žodžių apie biblioteką, jos veiklą išsakė jos bendruomenę šventėje sveikinę Radviliškio rajono savivaldybės atstovai: vicemeras Kazimieras Augulis, administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Asta Kascėnienė, to paties skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė. Ši delegacija įteikė Savivaldybės padėkas bibliotekos darbuotojams už įvairius pasiekimus, stropų ir atsakingą darbą. Padėkų ypatingąjį vakarą savo darbuotojams įteikė ir Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.

Biblioteką pasveikino rajono tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis. Savaip jubiliatę pasveikino dailininkus subūrusi radviliškietė tautodailininkė Genė Stugienė. Ši menininkė ir jos suburti tapytojai Rita Adomaitienė, Jolanta Akučkienė, Ramūnas Dagys, Vaida Griciuvienė, Irina Kareivienė, Neringa Kestenienė, Sigitas Laurutis, Almantas Minkevičius, Dalia Morkienė, Edita Paulauskienė, Toma Sidaugienė, Vida Šereivaitė sukūrė, padovanojo ir bibliotekos pastato langus papuošė originaliais piešiniais ant drobės.

Viešąją biblioteką pagerbė į iškilmes atvykusios viešnios iš Nesvyžiaus centrinės rajoninės Pavlo Pronuzo bibliotekos, su kuria radviliškiečių biblioteka yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį: Jekaterina Dubovik, Aliona Čuchlej, Zoja Silkova ir Anastasija Sidorko. Sveikinimo kalboje jos džiaugėsi Radviliškio kolegų pasiekimais, įvertinimais ir užsimezgusiais prasmingais abiejų bibliotekų ryšiais.

Džiugiu įvykiu pasidžiaugė ir Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešajai bibliotekai atstovavę Milda Nekrašė, Jovita Dinapienė, kraštietis, rašytojas, Jono Marcinkevičiaus literatūrinės premijos 2016 metų laureatas Vladas Kalvaitis bei Kelmės rajono literatų klubo „Vieversys" prezidentas Viktoras Gulbinas.

Tarp sveikintojų buvo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Pedagoginės ir psichologinės tarnybos vedėjas Virginijus Kablys, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro direktorė Rita Pranė Vilimaitė, Radviliškio miesto kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė, Radviliškio rajono vaikų globos namų direktorius Saulius Čepaitis, Radviliškio miesto vietos veiklos grupės koordinatorė Lena Skriptienė, Šeimos labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė, UAB „Radviliškio šiluma" Realizacijos-abonentinio skyriaus viršininkė Skaidra Dišlė, Trečiojo amžiaus universitetui ir bibliotekoje veikiančiam senjorų knygos mylėtojų klubui „Beržė" atstovavusi Danguolė Dabašinskienė. Viešosios bibliotekos filialų vardu sveikinimo žodį dovanojo Baisogalos filialo vyresnioji bibliotekininkė Viktorija Golcienė ir Beinoravos filialo vyresnioji bibliotekininkė Rima Lukoševičiūtė, paskelbta Sidabravo 2016 metų žmogumi.

Renginyje sulaukta daugelio švietimo įstaigų, kurios mielai dalyvauja bibliotekos renginiuose, iniciatyviai jungiasi į bendrus projektus, vadovai, kiti atstovai. Biblioteką pasveikino Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas, Radviliškio jaunimo mokyklos direktorė Erika Burneckienė, Radviliškio Vaižganto gimnazijos direktorė Židrūna Onaitienė ir Vaižganto progimnazijos direktorė Nijolė Krušienė. Tarp sveikintojų buvo Radviliškio Lizdeikos gimnazijos atstovės Valia Kondratenko ir Daiva Gaivelienė, RadviliškioVinco Kudirkos pagrindinės mokyklos – Janina Vitartienė ir Ina Balinskienė, Radviliškio muzikos mokyklos – Vera Silickaja, kiti.

Šventės dieną sulaukta pasveikinimo iš kraštiečio, Seimo nario, profesoriaus Vytauto Juozapaičio, buvusios ilgametės Viešosios bibliotekos direktorės , dabar rajono tarybos narės Aldonos Januševičienės, Radviliškio dekano, Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios klebono Tado Rudžio, kitų garbių asmenų, bibliotekos rėmėjų, nuoširdžių draugų.

Viešosios bibliotekos proginiame renginyje būta ir malonių staigmenų. Į salę įvažiavo jubiliejinis tortas, kurį atgabeno patys pasakų personažai Karlsonas ir Mikė Pūkuotukas. Nuskambėjus dalyvių „Ilgiausių metų...", visus iškilmių dalyvius atliktais kūriniais linksmino Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, grupės „El Fuego" narys Tomas Pavilionis, pelnęs daugelį svarių apdovanojimų. O paskui, šiltai bendraujant ir įspūdžiais besidalijant prie vaišių stalo, dar pasiklausyta ir nuotaikingosios šeduvių kapelos „Užuovėja" (vadovas – Edvinas Kažukauskas).

Išskirtinė šventė paliudijo, kokią svarbią vietą radviliškiečių gyvenime užėmė ir užima jau 80 metų gyvuojanti biblioteka, o iškilmėse sulauktas išskirtinis dėmesys, padėkos, įvertinimai ir geranoriški linkėjimai ją pastiprino, padrąsino dar iniciatyviau, aktyviau darbuotis savojo krašto, jo žmonių labui.

Ačiū visiems Jums, mielieji, už mums dovanotą šitokią džiaugsmo jūrą!