Į Pradžią Pasitinkant 2018 metus – dovana Radviliškio rajonui

Pasitinkant 2018 metus – dovana Radviliškio rajonui

2017-12-29

dovanosSveikindami didžiųjų metų švenčių proga savo skaitytojus ir bendraminčius, Radviliškio viešosios bibliotekos kolektyvas nori kartu pasidžiaugti, kad, baigiantis 2017 metams, biblioteka gavo puikią dovaną – Lietuvos kultūros taryba teigiamai įvertino bibliotekos iniciatyvas, todėl 2018 metus pasitinkame turėdami paskatinimą veikti, kurti. 2018 metais įgyvendinsime net tris naujus projektus, kuriems Lietuvos kultūros taryba skyrė per 12 tūkst. eurų finansavimą.

Birželio mėn. organizuosime tarptautinį pasakų sekimo čempionatą „Vieną kartą gyveno...“, kuriuo sieksime propaguoti tautosaką ir taip įgalinti jaunąją kartą geriau suvokti jos reikšmę. Tikimės bendruomenės apjungimo, skaitymo skatinimo, tautos tradicijų pažinimo ir įprasminimo, juolab kad tai svarbu minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Ateinantys metai bus svarbūs visai Lietuvai. Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, liepos 6 d. išvakarėse, Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos bažnyčioje bus parodytas išskirtinis Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ ištraukos pastatymas. Režisūrinio sprendimo dėka istorinė drama pavirs kūrybiniu „Mindaugo“ garso, vaizdo, šviesos ir judesio spektakliu.

2018 metais liepos mėnesį Radviliškyje vyks Europos Žmonių festivalis. Tai puiki proga pranešti Europai apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, priminti mūsų valstybingumo istoriją. Šiame festivalyje planuojame sulaukti svečių iš visos Lietuvos ir užsienio. Festivalio metu Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojai įsipareigojo užimti užsienio delegacijų fotografus ir tai, ką užfiksuos jų fotoobjektyvai, rodyti parodose. Lietuvos kultūros taryba parėmė šią iniciatyvą ir projektui „100 min. po Radviliškio apylinkes“ skyrė finansavimą.

Įgyvendindami mūsų bendruomenei aktualius edukacinius projektus, tikimės šių projektų tęstinumo ir ilgalaikio teigiamo poveikio bei naudos visuomenei. Tai dar ne visos iniciatyvos ir ateities planai, tačiau pirmasis žingsnis į naujuosius metus jau žengtas.

Nuoširdžiai dėkojame Radviliškio viešosios bibliotekos partneriams ir rėmėjams. Džiugu, kad ateinate, dalinatės savo mintimis, norite puoselėti savo šalį, gyventi gražesnėje Lietuvoje. Vienybė ir gebėjimas darbuotis kartu suteikia galimybę nuveikti milžiniškus darbus.