Į Pradžią Kaune gyvenantys iš Radviliškio krašto kilę žmonės susibūrė bendrai veiklai

Kaune gyvenantys iš Radviliškio krašto kilę žmonės susibūrė bendrai veiklai

2018-04-03

Naujos pažintys, naujos idėjos ir darbai, turintys didelę išliekamąją vertę. Prisiminimai apie gimtąjį Radviliškio kraštą ir jo dabarties gyvenimo atspindžiai – toks šiltas ir nuoširdus kovo 29 dieną Kauno V. Kudirkos bibliotekos Šilainių filiale suorganizuotas Kauno radviliškėnų bendrijos narių susitikimas su šiuo metu Radviliškyje dirbančiais, gyvenančiais, kuriančiais žmonėmis. Kauno radviliškėnų pirmininkė Laima Sajienė, rengdama susitikimą, subūrė 88 radviliškėnus, o kiek dar šio krašto žmonių Kaune yra, suskaičiuoti turbūt neįmanoma.

1 (86) 2 (81) 3 (53)

4 (28) 5 (13) 6 (2)

Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, kraštiečių sambūrio pradininkė Radviliškyje, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narė Aldona Januševičienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Juozapaitytė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė, Radviliškio viešosios bibliotekos atstovai, Radviliškio, Šeduvos miestų, Grinkiškio seniūnai kartu su gražiu būriu radviliškiečių.

Susirinkusiuosius į popietę pasveikino Kauno radviliškėnų bendrijos veiklą puoselėjanti ir kraštiečius bendrai veiklai Kaune jungianti L. Sajienė, kuri po kruopelę renka pabirusius Radviliškio krašto žmones, gyvenančius Kaune. Susitikimu ir gausiai besiburiančiais radviliškėnais pasidžiaugė ir Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis. „Šiandien čia matau daug naujų veidų, tačiau širdis jaučia, kad visi jie – savo krašto žmonės. Dėkoju Jums, kad atitolę nuo gimtojo Radviliškio, jūs išsaugojote ryšį su tėviške“, – sakė jis. Pasak mero, kiekvienas kraštiečių susitikimas yra didžiulė šventė, kuri suburia, sušildo, leidžia dalytis prisiminimais apie tėviškę. Naudodamasis proga meras kvietė visus tėviškėnus atvykti į Radviliškyje liepos mėnesį organizuojamą Europos žmonių festivalį, kuris, minint Lietuvos atkūrimo šimtmetį, pirmą kartą bus organizuojamas Lietuvoje.

Kraštiečių sambūryje atrasta ir naujų radviliškiečių. Visai netikėta žinia buvo tai, kad gerbiamas aktorius, režisierius Aleksandras Rubinovas, kuris pasidalijo prisiminimais apie savo mamą, šviesios atminties aktorę, diktorę, vertėją Reginą Sakalauskaitę, save visada vadinęs radviliškėnų draugu yra tikriausias radviliškietis, nes jo gimtinė – Radviliškis, o ne Vilnius, kuris pažymėtas jo gimimo dokumentuose. A. Rubinovas pasakojo apie mamą, rodė jos vaikystės nuotraukas. Kai kuriose nuotraukose save ar artimuosius atpažino ir kiti kraštiečiai. Tai tik įrodė, kad kraštiečių susitikimai labai vertingi ir svarbūs, siekiant išsaugoti nenutrūkstamus saitus su Radviliškio kraštu.

Prie šios popietės organizavimo nemenkai prisidėjo ir Radviliškio viešosios bibliotekos komanda, kuri visada maloniai dalyvauja kraštiečių susitikimuose, renka informaciją apie žymius iš Radviliškio krašto kilusius žmones ir jų darbus, planuoja naujus kraštotyros darbus, kaskart stato bendradarbiavimo tiltus, kurie be galo svarbūs rengiant kraštiečius jungiantį kultūros ir istorijos žurnalą „Radviliškio kraštas“.

Susirinkusius popietės dalyvius savo muzika linksmino Radviliškio muzikos mokyklos saksofonininkai: Gabrielius Verdingas, Vėjas Špakauskas, Klaidas Stryla, Arnas Česas.

Susitikime buvo pasveikinti Kauno radviliškėnų bendrijos jubiliatai. Gražių asmeninių sukakčių progomis juos sveikino seniūnai Justinas Pranys, Ernestas Mončauskas, Giedrė Bložienė. Pasveikinti ar sveikinimai perduoti: Povilui Domeikai, Reginai Cemnolonskienei, Edvardui Jankauskui, Audronei Kaušpėdienei, Konstancijai Karpovai, Liucijai Kugienei, Aldonai Meleškienei, Stasei Mickutei, Povilui Poškui, Vidai Samulienei, Marijai Sapragonienei, Aldonai Genovaitei Staškūnienei, Zitai Sungailienei, Rimantui Tarasevičiui, Alvydui Tamošiūnui, Algirdui Stanislovui Vozbinui, Romualdui Budriui.

Prasmingą kraštiečių susitikimą praturtino ekskursija į Kaune įsikūrusią Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų. Ši biblioteka-muziejus yra labai išskirtinė, nes jos pagrindinė funkcija atskleisti ne tik Prezidento Valdo Adamkaus asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos bei tarnybos šalies vadovo pareigose aplinkybes, bet nutiesti paralelę tarp asmenybės likimo ir valstybės istorijos.

Kaune gyvenančių iš Radviliškio krašto kilusių žmonių ir radviliškiečių delegaciją, vadovaujamą Radviliškio rajono savivaldybės mero A. Čepononio, bibliotekoje-muziejuje pasitiko gidė, kuri pasakojo, kad Prezidentinė biblioteka Kaune buvo kuriama pagal JAV susiklosčiusią tradiciją buvusių prezidentų gimtuosiuose miestuose įrengti jų memorialines vietas, atverti visuomenei su šalies vadovo asmenybe ir veikla susijusį materialinį, dokumentinį, garso ir vaizdo archyvų paveldą. Šiame muziejuje radviliškiečiai apžiūrėjo dukart šalį valdžiusio Prezidento V. Adamkaus asmenines nuotraukas, dokumentus, jam ir žmonai A. Adamkienei įteiktus ordinus.

Meras A. Čepononis dėkojo Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus atstovams už šiltą priėmimą ir akcentavo, kad gerbiamas Prezidentas V. Adamkus turi ryšį su Radviliškio kraštu, nes netoli Sidabravo gyveno Prezidento seneliai, o V. Adamkus ten leisdavo vasaras ir kurį laiką gyveno, todėl radviliškiečiai klausėsi pasakojimų apie savo krašto žmogaus gyvenimą.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. Kauno V. Kudirkos bibliotekos Šilainių filiale vyko Kauno radviliškėnų bendrijos narių susitikimas su šiuo metu Radviliškyje dirbančiais, gyvenančiais, kuriančiais žmonėmis.
  2. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis įteikė padėką gerbiamam aktoriui, režisieriui Aleksandrui Rubinovui (kairėje), kuris pasidalijo prisiminimais apie savo mamą, šviesios atminties aktorę, diktorę, vertėją Reginą Sakalauskaitę.
  3. Kauno radviliškėnų sambūryje savo knygą pristatė kraštietis rašytojas, literatūrologas Jonas Linkevičius.
  4. Kaune gyvenančių iš Radviliškio krašto kilusių žmonių ir radviliškiečių delegacija, vadovaujama Radviliškio rajono savivaldybės mero A. Čepononio, lankėsi Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje.
  5. Radviliškio krašto atstovai apžiūrėjo dukart šalį valdžiusio Prezidento V. Adamkaus asmenines nuotraukas, dokumentus, jam ir žmonai A. Adamkienei įteiktus ordinus.
  6. Susirinkusius kraštiečius savo muzika linksmino Radviliškio muzikos mokyklos saksofonininkai.