Į Pradžią Tautosakos vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms

Tautosakos vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms

2019-03-04

Paskutiniąją žiemos dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Tautosakos vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms atminti. Nuotaikingame renginyje apie smulkiąją tautosaką pranešimą „Vaikų ir tėvų santykiai lietuvių liaudies patarlėse ir priežodžiuose“ skaitė Lizdeikos gimnazijos mokytoja metodininkė Gintauta Dauneckytė. Ji, primindama įvairias lietuvių patarles ir priežodžius, atskleidė tradicinį lietuvių šeimos vaizdą, kasdienius darbus, vaikų auginimo ir auklėjimo rūpesčius, kitus svarbius gyvenimiškus momentus. Lietuvių liaudies dainomis ir šokiais susirinkusius linksmino Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

lina1lina2

lina3lina4

Su smulkiąja tautosaka susiduria kiekvienas žmogus nuo pat savo gimimo – mama dainuoja lopšines, seka pasakas. Seniau šis žanras lydėjo žmogų visą gyvenimą, nes įvairios dainos ir pamokymai, atitikę nuotaiką, darbų tematiką, metų laiką, skambėdavo labai dažnai. Viskas buvo susiję. Mokytoja G. Dauneckytė sako, kad tautos-liaudies balso visada reikėjo klausyti, o ir šiandien reikėtų pasiremti senolių išmintimi, nes tai gali padėti išauklėti dorus piliečius.

Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ renginio dalyviams pristatė liaudiškas dainas ir šokius, parodė trumpą spektaklį, supažindino su įvairiais liaudiškais žaidimais, kurie neleisdavo nuobodžiauti ganant gyvulius ar dirbant kitus darbus. Taip pat ansamblio nariai susirinkusiuosius mokė liaudiškų šokių ir dainų.

Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė sveikino bibliotekos lankytojus ir svečius, kviesdama visus didžiuotis, kad esame lietuviai ir turime nuostabią kalbą, kuri yra viena seniausių ir pasaulyje pripažinta kaip viena gražiausių kalbų.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko Tautosakos vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms atminti. Apie smulkiąją tautosaką pranešimą skaitė Lizdeikos gimnazijos mokytoja metodininkė Gintauta Dauneckytė.

2. Susirinkusius linksmino Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

3–4.  Ansamblio „Aidija“ nariai susirinkusius mokė liaudiškų šokių bei dainų.