Į Pradžią Antrą kartą Valstybės dienos išvakarėse pristatytas išskirtinis spektaklis radviliškiečiams

2019-07-08

Pasitinkant Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-osios išvakarėse, Radviliškio miesto aikštėje buvo pristatytas naujas Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ ištraukos pastatymas. Praėjusiais metais išskirtinio dėmesio sulaukęs Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“ šiemet buvo pristatytas antrąjį kartą – tai tąsa pirmojo projekto. Taip antrus metus iš eilės Viešosios bibliotekos darbuotojai pirmieji kvietė Radviliškio miesto gyventojus ir svečius pasitikti liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Mindaugas 1 Mindaugas 2 Mindaugas 3

Mindaugas 4Mindaugas 5 Mindaugas 6

Mindaugas 7 Mindaugas 8Mindaugas 9

Mindaugas 10 Mindaugas 11 Mindaugas 12

2018 metais spektaklis buvo parodytas sakralioje erdvėje – Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje. Šiemet kūrybinis pasirodymas persikėlė į Radviliškio miesto aikštę, kur radviliškiečiams buvo parodyta Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ šiuolaikinė manipuliacija menu (šokiu, daina, šviesa, garsu ir tekstu). Šis išskirtinis meninis pasirodymas – tai pilietiškumo pamoka rajono bendruomenės nariams ir svečiams, organizuojant profesionalaus ir neprofesionalaus meno menininkų spektaklį.

Radviliškio viešosios bibliotekos meninio projekto komanda teigia, kad pastaruoju pasirodymu labiau norėta atskleisti gatvės meno bruožus, todėl kūrinio ištrauka buvo įprasminama meniniu judesiu, garsu ir šviesa. Išskirtinumo šių metų spektakliui suteikė ir nauja erdvė – miesto aikštė, kurioje parodytas performansas priminė karaliaus Mindaugo sapną.

Po pasirodymo miestiečiai ir svečiai buvo kviečiami drauge sugiedoti Lietuvos valstybės himną.

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo visiems susirinkusiems, kurie nepabūgo prasto oro ir mėgavosi spektakliu. Direktorė pasidžiaugė, kad radviliškiečiai antrą kartą pirmieji Lietuvoje pasitiko Valstybės dieną. Padėkota buvo ir visai spektaklio kūrybinei komandai – idėjos autoriams ir įgyvendintojams, režisierei Rasai Atkočiūnienei, choreografei Agnijai Šeiko, muzikos vadovei Aurelijai Stončiuvienei, aktoriui Andriui Bialobževskiui, Šeiko šokio teatrui, Radviliškio muzikos mokyklos sakralinės muzikos ansambliui „Giesmių giesmelė“ ir visiems rėmėjams.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.