Į Pradžią Bibliotekoje paminėta Tarptautinė šachmatų diena

Bibliotekoje paminėta Tarptautinė šachmatų diena

2019-07-23

Kasmet liepos 20-ąją yra minima Tarptautinė šachmatų diena. Pasaulinės šachmatų federacijos sprendimu ši diena švenčiama jau nuo 1966 m. Ta proga liepos 18 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su šachmatų treneriu Albertu Vitartu, kuris vaikams pasakojo apie šachmatų žaidimo atsiradimo istoriją. Treneris vaikus supažindino su šachmatų figūromis, dėstė šio žaidimo taisykles ir pasakojo, kodėl kiekvienam verta išmokti žaisti šachmatais. Susirinkę vaikai labai atidžiai klausėsi trenerio pasakojimo, apžiūrėjo bibliotekoje surengtą trenerio asmeninę šachmatų kolekcijos parodą, o po to tarpusavyje rungėsi žaisdami šachmatais.

šachmatai 1 šachmatai 2

Šachmatai yra išties labai senas žaidimas. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad žaidimui gali būti net apie 2000 metų. Šachmatai atsirado Indijoje. Pasak A. Vitarto, išmokti gerai žaisti šachmatais galima tik analizuojant šachmatų partijas, mokantis iš pačių geriausių pasaulio čempionų. Treneris pabrėžė, kad dažniausiai tie mokiniai, kurie moka žaisti šachmatais, labai gerai mokosi ir mokykloje, nes geba greičiau mąstyti, nesunkiai susikaupia.

Didelę patirtį sukaupęs treneris A. Vitartas yra išugdęs labai daug šachmatininkų, kurie rungėsi Europos ir Pasaulio pirmenybėse, todėl A. Vitartas viliasi, kad artimiausiu metu Radviliškyje atsiras šachmatų klubas ar būrelis ir vėl vaikai galės mokytis žaisti šį žaidimą.

Po susitikimo Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos dėkojo svečiui už pasidalytą patirtį ir atsisveikino iki kitų kartų.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su šachmatų treneriu Albertu Vitartu.
  2. Vaikai apžiūrėjo Vaikų literatūros skyriuje surengtą trenerio asmeninę šachmatų kolekcijos parodą.