Į Pradžią Parodoje – istoriją atspindintys bareljefai

Parodoje – istoriją atspindintys bareljefai

2019-11-05

Radviliškio viešosios bibliotekos Mažojoje galerijoje veikia radviliškiečio tautodailininko Edmundo Gaubo medžio darbų paroda „Žvilgsnis į Lietuvos istoriją“.

Tarp eksponuojamų drožinių – Lietuvos kunigaikščių Vytauto, Kęstučio, Algirdo, Gedimino, Vytenio, Mindaugo bareljefai, kiti darbai istorine tema.

Šia tema Edmundas Gaubas domisi  ir kuria seniai. Jo skulptūrinė kompozicija „Žalgiris. Lietuviai sugrįžo“ įtraukta į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausias drožinys. Tokio pat pripažinimo  neseniai sulaukė ir naujasis drožėjo darbas – skulptūrinė kompozicija „1919. Radviliškio kautynės“, skirta istorinio mūšio su bermontininkais ties Radviliškiu 100-mečiui. Ji į Lietuvos rekordus įtraukta kaip didžiausias drožinys-paveikslas. Gražių įvertinimų autoriui pelnė, žiūrovų susidomėjimo, dėkingumo sulaukė ir kiti gražiadarbio kūriniai. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys daug kartų dalyvavo, tapo nugalėtoju arba prizininku drožėjų pleneruose, konkurse L. Šepkai atminti, „Auksinio vainiko“ regioniniame ture, įvairiose parodose, šiemet jis apdovanotas Radviliškio rajono mero Padėkos ženklu.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija